село Шевченкове

(Шевченківській сільській раді підпорядковані села Володимирівське та Майське)

Шевченкове - село, центр однойменної сільської ради. Розташоване за 12 км від райцентру смт Згурівка та за 110 км від столиці м. Києва.
Площа населеного пункту - 98,2 кв. км. Дворів - 120.
До складу Шевченківської сільської ради входять:

1. село Майське, розташоване за 3 км від с. Шевченкове. Площа - 33 кв. км, дворів - 65.
  2. село Володимирівське, розташоване за 2 км від с. Шевченкове. Площа - 76,1 кв. км, дворів - 63. Загальна кількість населення у межах сільської ради станом на 01.01.2011 р. становила 494 особи.

Загальна площа земель сільської ради - 3464,7 кв. км.
Село порівняно молоде. Виникло воно після Жовтневої революції у 1923 р. й носило назву хутір ім. Шевченка, за рішенням загальних зборів мешканців.
Виник хутір у результаті того, що селяни, не маючи паспортів, не могли переселитися в інші місцевості. З цієї причини дорослі діти мешканців на той час села Згурівки, від­діляючись від батьків, будувалися на ділянках батьківських городів. Населення збільшувалося, а земля для забудови зменшувалася.
Загальні збори мешканців с. Згурівки підняли клопотання перед керівними органами про виділення землі для переселення бажаючих громадян зі Згурівки.
Задоволено це клопотання в 1921 р. Відтак було виділено 953,45 та землі для хутора за 12 км від Згурівки.
Для керування переселенням було створено комісію, до якої ввійшли Льодін Андрій Олексійович, Колодій Іван, Самойленко Василь.
Першими переселенцями у 1922 р. були Важкий Григорій, Воробей Дмитро та Івченко Михайло.
Масова забудова хутора відбулася впродовж 1923-1925 рр. До 1926 р. місцеве населення зросло до 611 осіб.
У цьому ж році воно стало носити назву хутір Шевченкове - на честь видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка.
На хуторі люди обживалися, оскільки чорнозем та природні умови сприяли землеробству, розвитку тваринництва.
У 1929-1930 рр. відбулася колективізація, яка стала причиною розкуркулення Скринника Петра, Кононенка та ін.

Усі вимушені були вступати до колгоспу, відмовився лише В.І. Самойленко.
У 1931 р. почав існувати колгосп ім. Шевченка, а хутір перейменовано у с. Шевченкове. Першим головою колгоспу став Голод Семен Данилович, за ним - Коновал Федір Миронович, який був хорошим керівником. Досвідчене керівництво, активна добросовісна праця вивели селян на високі показники врожаїв зернових і технічних культур. Покращувалося життя селян, розквітало село.
Велика Вітчизняна війна порушила життя селян. У с. Шевченкове залишилися люди похилого віку, діти та жінки, господарство занепало.
До Німеччини було вивезено 32 особи молодих людей на примусові роботи.
З війни не повернулося 49 осіб.
Восени 1943 р., після звільнення села від німецьких окупантів, почалася відбудова колективного господарства, та через брак техніки та відсутність робочих рук цей процес загальмувався.
Колгосп проіснував як самостійний до 1950 р., а потім його приєднано до колгоспу 1-го Травня с. Безуглівка, у складі якого він був до 1955 р. У 1955 р. знову став самостійним, а в 1959 р. повторно об'єднаний з Безуглівським, але назву зберіг як колгосп ім. Шевченка.
У 1975 р. землі с. Шевченкове приєднано до Червоноармійського цукрокомбінату.
24 лютого 1986 р. в с. Шевченкове була ут­ворена своя сільська рада, до складу якої ввійшли села Володимирське та Майське.
17 березня 1993 р. в селі створено окреме господарство КСП "Колос".
Після розпаювання землі у селі створено такі орендні сільськогосподарські підприємства, як: ВАТ "Велес", ПП "Агроекспорт", СФГ "Зелене", СФГ "Чайка-5", орендують землю ВАТ "Згурівський бурякорадгосп", ФГ "Яре", ФГ "Анатієнко", ФГ "Внучка", ФГ "Ющенко", ФГ "Мавібор", ФГ "Степове", СПД "Краснощок".
У с. Шевченкове розміщено виробничий двір ВАТ "Велес".
У селах Володимирівське та Майське знаходяться господарчі будівлі та виробничі двори Згурівського бурякорадгоспу.
На території сіл Шевченкове та Майське працюють магазин СТ "Калина" та ПП "Кириленко О.М.".

Усі села, що входять до складу Шевченківської сільської ради, газифіковано, телефонізовано, а в селах Володимирівське та Майське працює система централізованого водопостачання.
Прокладено асфальтовані дороги до райцентру у всіх трьох селах та до сіл сусіднього Яготинського району.
Землями Шевченківської сільської ради проходить залізниця, що з'єднує Згурівський цукрозавод зі станцією Яготин.
Двічі на день через села проходять рейсові автобуси до м. Яготина та рейсові автобуси до райцентру Згурівка.
В усіх селах працюють фельдшерсько- акушерські пункти.
У с. Шевченкове працює Будинок культури, бібліотека, ЗОШ І ступеня.
Організовано підвіз учнів до Згурівської та Лизогубовослобідської ЗОШ.
Односельці пишаються своїми видатними земляками, ветеранами війни та праці, серед яких М.Є. Балицький (начальник Київського метрополітену) та І.М. Удовенко (конструктор літакобудування в м. Санкт-Петербург).
У селах щорічно відзначаються дні села. До Дня Перемоги щороку надається допомога учасникам бойових дій, ветеранам Великої Вітчизняної війни, вдовам. Свято проходить під гаслом "Ніхто не забутий, ніщо не забуто".
У Будинку культури проводяться вечори відпочинку для молоді. Організовуються тут і святкування Нового року та інших свят.
Усі села впорядковані, вражають чистотою та порядком, бо в них живуть працьовиті, віддані краю люди.

Шевченківський край - край, багатий на природну красу, потопає у зелені, садках, зачаровує співом птахів, затишком, який так потрібен усім після трудового дня.

8 листопада на посаду сільського голови вдруге поспіль будо обрано Стукало Галину Леонідівну, 1971 року народження. Має середню спеціальну освіту. У 1991 році закінчила Лубенський бухгалтерський технікум, за спеціальністю - бухгалтерський облік в сільськогосподарському виробництві.