Сьогодні Україна разом із багатьма країнами Європи відзначає 8 травня як День пам’яті та примирення. Україна зазнала значних втрат внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло від трьох до чотирьох мільйонів військових, підпільників і цивільних. Від чотирьох до п’яти мільйонів цивільних загинуло через окупаційний терор та голод у тилу,близько п’яти мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, частина з них не повернулася на батьківщину.
Данину пам'яті всіх жертв Другої світової війни віддають у всьому світі. Генеральна Асамблея ООН у 2004 році ухвалила резолюцію, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення. Днем пам'яті і примирення встановлюється 8 травня. Це відповідає позиції ООН. Цей день встановлено поряд з днем 9 травня, який залишається державним святом. Кабміну запропоновано підготувати і на 8, і на 9 травня заходи з вшанування пам'яті героїв Другої світової війни, вшанування ветеранів, учасників українського визвольного руху періоду Другої світової війни, пам'яті жертв нацистських переслідувань, а також затвердження наступності традицій воїнів - переможців нацизму і нинішніх захисників Вітчизни. А також - для консолідації суспільства навколо ідеї захисту України.

І радянський партизанський рух, і національні формування, український визвольний рух слід розглядати як частину спільного європейського опору. Ми знаємо приклади інших країн, і Франції та Польщі, де також люди з різними поглядами брали участь у підпільних рухах, воювали проти нацистських загарбників для того, щоб наблизити перемогу своєї країни. Друга світова війна - це урок і для Європи, і для світу. Велика війна не повинна повторитися. Україна і Збройні сили України роблять все для того, щоб ніхто не міг повторити злочини проти людства.

В усіх населених пунктах району пройшли відповідні урочистості та проведено панахиди за загиблими від рук нацистів захисників рідної землі.

Сьогодні в смт Згурівка відбулися урочисті заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення та 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Розпочалися заходи з традиційної урочистої ходи та продовжувалися біля Меморіалу Слави в центрі селища.

Із вітальним словом до учасників заходу звернув голова адміністрації Валерій Мозговий, який привітав усіх присутніх з визначними датами та звернув увагу, що український народ зробив величезний внесок у перемогу над нацизмом та, водночас, став одним із найбільш постраждалих народів у роки Другої світової війни.

«Наші діди та прадіди боролися за те, щоб ніхто і ніколи не посягав на волю та незалежність будь-якого народу. Сьогодні ми вклоняємося воїнам — переможцям нацизму та нинішнім захисникам Вітчизни, які своїми мужніми вчинками утверджують спадкоємність українських традицій в прагненні до волі. Мільйони учасників Другої світової війни — не суха статистика для нас, а історія практично кожної української сім’ї. Ми пам’ятаємо та шануємо подвиг наших героїв», – зазначив у своєму виступі очільник району та висловив сподівання, що історичні дати, 8 та 9 травня,  стануть початком примирення.

Привітали присутніх на заході голова районної ради Олександр Івченко, Згурівський селищний голова Павло Ткачук, військовий комісар Олександр Шакун та учень Згурівського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня».

Протоієрей Спасо-Преображенської Церкви Київського Патріархату о.Олег відправив панахиду за всіми загиблими у роки війни.

Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих воїнів Другої світової війни та всіх захисників України хвилиною мовчання.

Відбулася церемонія покладання квітів до Меморіалу Слави від трудових колективів району.

По закінченню офіційної частини відбувся святковий концерт за участю художніх та аматорських колективів району та вечір відпочинку.