Сьогоднішній день – День Гідності і Свободи – це вшанування подій в історії сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їх бачення світу, своєї держави і себе.

В підвалинах української державності – і століття боротьби наших предків, і символізована насамперед в іменах Шевченка і Франка титанічна робота великих просвітителів народного духу, а також  сама незламна і нескорена душа українського народу.

Саме такими українці постали перед всім світом під час двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року), обираючи для себе за найвищу цінність – честь, гідність, свободу свого народу, проявивши свою готовність до активності, єдності, і, заради майбутнього – відданої самопожертви.

«Євромайдан» об’єднав весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності нашої держави, її розвитку в європейському співтоваристві, захисту демократичних цінностей, боротьбі за людську та національну гідність громадян України.   Єдиним символом Революції гідності був прапор України. Єдиним духовним помічником і вдохновителем– національний гімн.

Сотня активістів Майдану пожертвували найціннішим, що у них було. Вони віддали свої життя за своїх рідних та за кожного з нас. Вони стояли до кінця, не злякавшись погроз і пострілів. Сьогодні боротьба за незалежність України, її суверенітет, кордони продовжується, і від зовнішньої агресії нас захищають такі ж патріоти й щирі люди, які були на Майданах міст та містечок нашої країни. За цю боротьбу заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі… Це люди, подвиг яких ми будемо пам’ятати вічно, їхня мужність переказуватиметься з покоління в покоління, вони - Герої нашого часу.

Сьогодні в центрі селища, біля пам’ятника Героям Майдану, відбувся мітинг-реквієм , присвячений Дню Гідності і Свободи. Участь у заходах взяли голова адміністрації В.Мозговий, заступник голови районної ради М.Бойко, депутат Київської обласної ради О.Чубук, трудові колективи району, представники політичних партій та громадських організацій, учасники подій на Майдані 2013-2014 років, учнівська молодь. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв, які віддали життя за територіальну цілісність і незалежність України. У своєму виступі голова адміністрації В.Мозговий висловив вдячність тим, хто у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постав на захист демократичних цінностей, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, та військовим, які продемонстрували усьому світу, що здатні захистити державу, зберегти життя мирних громадян, які потерпають від свавілля терористів. Протоієрей Спасо-Преображенської Церкви Київського Патріархату о. Олег відправив поминальну панахиду за загиблими  під час подій на Майдані та всіми, хто поклав своє життя за свободу і незалежність України. Присутні поклали квіти до пам’ятника Героям Майдану.