23.10.2018 відбулося засідання Комісії Згурівської районної державної адміністрації з питань дотримання земельного законодавства.
     В роботі комісії взяли участь: В.Мозговий - голова районної державної адміністрації - голова Комісії, Л.Литовка - начальник Відділу у Згурівському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області - заступник голови комісії, Л. Соколова - начальник відділу юридичного забезпечення та контролю апарату райдержадміністрації - секретар Комісії, А. Ячна – головний спеціаліст відділу агропромислового  розвитку Згурівської районної державної адміністрації,  Ю. Жмура - головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації також був запрошений І.Семенець – голова Войтівської сільської ради Згурівського району Київської області.

На порядок денний Комісії винесено сім питань, а саме:
   1. Заява голови фермерського господарства «Недра Агро» Твердохліб Р.А. надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо відновлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) не розподілені земельні ділянки під пасовищами, які перебували у колективній власності КСП «Войтівське», орієнтовною площею 40,00 умовних кадастрових гектарів, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташовані за межами населеного пункту в адміністративно-територіальних межах Войтівської сільської ради Згурівського району Київської області.
    2. Клопотання СУВ ТОВ «Нива Переяславщини» про внесення змін в договір оренди земельної ділянки № 24 від 19 червня 2017 року, кадастровий номер: 3221984500:04:013:0009, шляхом укладання додаткової угоди, у зв’язку із виявленням технічної помилки у розділі ”Орендна плата”.
    3. Заява Рябокриса Миколи Станіславовича про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), орієнтовною площею 3,00 га (під діючий господарським двором), для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за межами населеного пункту в адміністративно-територіальних межах Красненської сільської ради Згурівського району Київської області.
   4. Клопотання Служби автомобільних доріг у Київській області про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування Службі автомобільних доріг у Київській області для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарсь\тва під існуючу автомобільну дорогу Т-25-41 Новий Биків-Згурівка-Яготин, в межах смт Згурівка Згурівської селищної ради Київської області, орієнтовною площею 6, 6501 га.
    5. Клопотання ТОВ «Ван Хоф Юкрейн ЛТД»  від 18 вересня 2018 року № 157-П про внесення змін до договору оренди не витребуваних земельних ділянок (паїв) на території Пасківщинської сільської ради, зареєстрованого Згурівським  відділом КРФ ЦДЗК від 11 вересня 2009 року за №  040994400104 шляхом укладення додаткової угоди з  метою зменшення орендованих площ з 46,01 на 42,43 га в зв’язку з витребуванням власниками права власності на нерухоме майно.
    6. Клопотання ТОВ «Тандем експерт» про затвердження технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), що перебувала в колективній власності КСП «Колос» з передачею СТОВ «Аратта» в користування до моменту витребування власниками права власності на нерухоме майно, площею 4,0300 га (під господарськими будівлями і дворами), для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за межами населеного пункту в адміністративно-територіальних межах Шевченківської сільської ради.
    7. Клопотання ТОВ «Тандем експерт» про затвердження технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), що перебувала в колективній власності КСП «Усівське» з передачею ФГ «Тетяна» в користування до моменту витребування власниками права власності на нерухоме майно, площами: 1,5684 га (під господарськими будівлями і дворами), 5, 9802 га (під господарськими будівлями і дворами) та 1,0193 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за межами населеного пункту в адміністративно-територіальних межах Усівської сільської ради.

За підсумками засідання комісією прийнято шість позитивних рішень та одне негативне.
   Розглянувши четверте питання про надання Службі автомобільних доріг у Київській області дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування Службі автомобільних доріг у Київській області для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства під існуючу автомобільну дорогу Т-25-41 Новий Биків-Згурівка-Яготин, комісія прийняла рішення про відмову у задоволенні клопотання, оскільки райдержадміністрація не має повноважень розпоряджатися такою категорією земель відповідно до Земельного кодексу України.