Вчора, 24 січня, під керівництвом голови адміністрації В.Мозгового відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій  при  Згурівській райдержадміністрації.

В ході засідання члени комісії обговорили стан захворюваності на кір в Згурівському районі, а також шляхи і методи протидії хворобі, зваживши можливий ризик для мешканців району та зосередивши увагу на координації дій всіх рівнів надання медичної допомоги у разі зростання кількості хворих на кір. Насамперед учасники наради ознайомились з показниками інтенсивності епідемічного процесу щодо кору в Україні та заходами, які вживаються задля недопущення розповсюдження інфекційного захворювання та стабілізації епідемічного процесу.

Присутні заслухали доповідь завідуючого Баришівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень  ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» О.Оврашка про санітарно-епідеміологічну ситуацію по захворюваності кором в Згурівському районі та заходи щодо недопущення її ускладнення, з метою стабілізації та попередження масового розповсюдження кору серед населення  Згурівського району. В свою чергу головний лікар Згурівської ЦРЛ В.Моцюк зупинився на питанні вакцинації проти кору дитячого населення, та зазначив, що проведення планових щеплень триває у звичному режимі.

За наслідками розгляду даного питання вирішено забезпечити реєстрацію випадків кору та своєчасне інформування  про випадки кору з метою своєчасного проведення протиепідемічних заходів, провести перевірку дотримання  умов транспортування та зберігання  вакцин на всьому шляху до споживача (суворий холодовий ланцюг), забезпечити виконання планів щеплень дитячого населення проти кору. При реєстрації випадків кору серед дітей ЗОШ та ДНЗ - проводити щоденне медичне спостереження за контактними дітьми, з метою своєчасного виявлення хворих з підозрою на кір (термометрія, огляд слизової ротової порожнини, шкірних покривів, кон’юнктивіти, лімфатичних вузлів). Також заплановано посилити санітарно-освітню роботу серед населення щодо важливості та необхідності проведення профілактичних щеплень проти кору, профілактики та особливостей перебігу захворювання на кір. Проводити щомісячний моніторинг інфекційної захворюваності  кором в Згурівському районі.

Докладно присутні обговорили результати засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) щодо ситуації, яка склалась у декількох регіонах України у зв’язку з погіршенням погодних умов, яка відбулася під головуванням Віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубка та зупинилися на проблемних питаннях, які виникли через погіршення погодних умов, доповіли про заходи, що вживалися для нормалізації роботи систем життєзабезпечення і ліквідації наслідків негоди на дорогах.

Члени комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій  підвели підсумки роботи комісії за минулий рік та окреслили пріоритетні завдання на 2018 рік, враховуючи минулорічний досвід напрацювань та недоліків. За наслідками засідання комісії з питань ТЕБ та НС дано ряд доручень.