Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», на виконання розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана від 24.05.2017 №281 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, належної координації дій органів виконавчої влади у Київській області» та згідно плану проведення громадських слухань з питань охорони громадського порядку у населених пунктах Згурівського району в липні 2017 року  05 липня відбулися громадські слухання з питань охорони громадського порядку в с.Нова Оржиця.
    У слуханнях взяли участь керівник апарату  Згурівської райдержадміністрації Катерина Набіуліна, заступник начальника Згурівського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області Олександр Яковець, дільничний офіцер поліції сектору превенції Згурівського ВП майор поліції Сергій Ящук, головний спеціаліст відділу юридичного забезпечення та контролю апарату райдержадміністрації Юлія Жмура, голова Новооржицької сілької ради та жителі села Нова Оржиця.
      Під час громадських слухань дільничний офіцер прозвітувався про стан правопорядку та злочиності на території сіл Нова Оржиця та Вишневе.
       Учасники заходу обговорили проблемні питання, а саме: дозвілля молоді під час літнього періоду , роботу закладів торгівлі тощо. Жителі села акцентували на продажі неповнолітнім алкоголю та тютюнових місцевими підприємцями.
      Також було проведено анонімне анкетування жителів щодо стану забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.
       Загалом оцінка роботи Згурівського ВП Переяслав-Хмельницького ВП  ГУ НП України в Київській області визнана громадою села,як задовільна.
      Для забезпечення  законності, охорони прав, свобод і законних інтересів жителів села та стану правопорядку і злочинності в селі Нова Оржиця пунктах, жителі озвучили свої пропозиції та побажання для подальшої плідної співпраці.