12 квітня відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії  при районній державній адміністрації під керівництвом голови адміністрації В.Мозгового.

Питання порядку денного – епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней у світі та Україні. Стан виконання заходів щодо профілактики африканської чуми свиней в Згурівському районі та забезпечення виконання рішень ДНПК при Кабінеті Міністрів України від 10.02.2017 (протокол № 1) та від 14.03.2017 (протокол № 2); ДНПК при Київській ОДА від 30.03.2017 (протокол № 2).

В ході засідання слухали, голову комісії, голову адміністрації В.Мозгового, який оголосив, план роботи та порядок розгляду питання порядку денного та наголосив, що 30 березня 2017 року було проведено засідання ДНПК при Київській облдержадміністрації, на якому було прийнято ряд рішень, що вимагають негайного виконання. З метою координації дій та безумовного виконання прийнятих рішень необхідно вжити заходів по недопущенню збудника АЧС на територію Згурівського району.

Виконуючий обов’язки начальника Держпродспоживслужби у Згурівському районі Л.Данков доповів про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней в світі та Україні, план спільних дій при виникненні АЧС. Також Л.Данков докладно зупинився на результатах  обстеження сільськогосподарських підприємств району, які утримують свиней, на предмет виконання ними заходів біобезпеки та вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, яке провели члени робочої групи на чолі з головою адміністрації, 7 квітня цього року.

Було заслухано представників сільськогосподарських підприємств, що здійснюють діяльність з розведення та утримання свиней, про стан проведення заходів біобезпеки у підвідомчих їм господарствах щодо профілактики АЧС та заходи щодо усунення недоліків, виявлених під час візиту робочої групи.

Заслухавши і врахувавши інформацію доповідачів, за наслідками засідання комісії ДНПК, прийнято ряд рішень та доручень.