СЛУЖБА «101» ПОПЕРЕДЖАЄ

Не випалюйте траву!

Останні роки весняні пожежі сухої рослинності, через цілий ряд причин, почастішали і набули характеру стихійного лиха.

Сезон «весняних» трав'яних пожеж триває недовго (3-4 тижні) – з часу «сходження» снігу і висихання сухої рослинності до початку активного росту «молодої» трави. Трав'яні пожежі, як правило, мають масовий характер, охоплюють великі площі і дуже швидко поширюються приводячи до значних, а в деяких випадках до катастрофічних, наслідків.

Практично всі трав'яні пожежі тісно пов’язані з так званим «людським фактором», тобто відбуваються з вини людини. Іноді випалювання трави проводиться навмисно як організаціями (наприклад: для очищення сільськогосподарських земель від небажаної рослинності або її залишків) так і окремими людьми. Ще частіше причиною трав'яних пожеж стають хуліганські дії або проста необережність (залишене без нагляду вогнище, кинутий недопалок, іскра з глушника мотоцикла або автомобіля і так далі).

Горіння трав’яного настилу часто призводить до ушкодження різних об'єктів – житлових будинків, господарських будівель, інженерних комунікацій, ліній електропередач і зв'язку, дерев'яних мостів тощо. Щорічно в Україні внаслідок даних пожеж гинуть і отримують травми люди, згорають десятки будівель і споруд, нерідко страждають пам'ятники історії і культури, старовинні дерев'яні будівлі. Також слід зауважити про значну шкоду екології.

Дія продуктів згорання від таких пожеж викликає цілий спектр різних захворювань у людей. При цьому, особливо страждають люди з хронічними захворюваннями, діти, громадяни літнього віку.

Варто нагадати, що згідно чинного законодавства, самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою накладення адміністративного стягнення.

Практично єдиним ефективним способом боротьби з даними пожежами є запобігання, яке вимагає злагоджених і усвідомлених дій з боку органів влади і місцевого самоврядування, організацій, а також максимальної відповідальності і обережності з боку громадян.

Шановні громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, будьте обережними, не наражайте на небезпеку себе та оточуючих!

Провідний фахівець Згурівського РС
ГУ ДСНС України у Київській області

лейтенант служби цивільного захисту Литвинець Р.М.