20 лютого вся Україна відзначає День Небесної сотні. Цей трагічний день ввійшов в історію нашого народу, як символ нескореності та самопожертви кращих синів України.

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі

Минуло три роки з того моменту, як українці повстали проти тоталітаризму та владного свавілля. Ніколи не буде забута кривава розправа над героями Майдану, тими, хто до останнього подиху захищав честь та гідність українського народу…

Сьогодні, 20 лютого, з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні, в центрі смт Згурівка відбулася церемонія покладання квітів до меморіальної дошки Героям Небесної Сотні за участі керівництва району та громадськості.

На продовження заходів з увічнення пам’яті Героїв у великому залі райдержадміністрації відбувся фестиваль української патріотичної пісні «Плаче душа…»

Метою даного заходу є вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні, бойових подвигів  сучасних захисників Вітчизни – воїнів АТО, привернення уваги юних митців до глибокого осмислення героїчної історії України і рідного краю,  виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, національної свідомості, захоплення героїчними подвигами бійців на східному фронті, любов,  повагу, шану до української  патріотичної  пісні. Пробудити в учнівської молоді  почуття гідності, патріотизму і любові до України. Розвивати  творчий підхід до обраної пісні, поезії, якісне та образне  виконання  музичного та художнього твору,  почуття  єдності  та дружніх стосунків між лідерами    загальноосвітніх навчальних закладі Згурівщини.

До присутніх в залі звернувся голова адміністрації В.Мозговий, який закликав усіх у цей день згадати тих, хто загинув у боротьбі за кращу долю України – Героїв Небесної Сотні та Героїв, що полягли на сході.

«Кожен з нас має пам’ятати, що саме завдяки їм ми не втратили державність і маємо шанс щодня ставати кращими. Їх жертва не має бути марною. Кожен з нас має змінитися: змінюючи себе, ми змінюємо Україну», - зазначив у своєму виступі очільник району.

Також слово для виступу мали голова районної ради О.Івченко, очевидець подій на Майдані, депутат Київської обласної ради Є.Чубук.

Від імені учасників антитерористичної операції на Сході до присутніх звернувся О. Рибінський.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять про загиблих воїнів  та поклали квіти до меморіальної дошки Героям Небесної сотні від адміністрації та районної ради та від Згурівської ради лідерів учнівського самоврядування.

Під час заходу діти декламували вірші, співали тематичні пісні, присвячені подіям того часу, долі Героїв, які в мирний час віддали своє життя за вільну, незалежну, європейську державу.