За додатковою інформацією звертайтеся на сайт ->>>
Згурівського районного сектору ГУ ДСНС України у Київській області

Звернення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій до громадян!

 

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ


Під час осінньо-зимового опалювального сезону, часу, коли здійснюється інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів, небезпека виникнення пожеж набирає загрозливих масштабів.

Основним причинами пожеж залишаються порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі, необережне поводження з вогнем осіб в нетверезому стані.

Трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються вдома одні, без нагляду дорослих в закритих квартирах, будинках, де топляться печі або ввімкнені в електромережу електропобутові прилади. З настанням холодів виникають пожежі у підвалах багатоповерхових будинків, жертвами яких стають особи без певного місця проживання і діти. Небезпечні такі пожежі виділенням великої кількості диму, що проникає в під’їзди та квартири, загрожуючи життю його мешканців.

Не можна нехтувати правилами пожежної безпеки, думати, що зі мною цього не станеться і мене пожежа не торкнеться.

Тому, щоб уникнути трагедії слід дотримуватися таких правил:

- не використовуйте саморобні електронагрівачі;

- не експлуатуйте печі що мають тріщини;

- не використовуйте для обігріву приміщень газові плити;

- не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу-він пересохне і спалахне;

- не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади;

- не слід палити груби і печі з незакритою топкою;

- не захаращуйте підвали сміттям, вхідні двері зачиняйте на надійні замки

Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі – допоможе зберегти життя.

 Згурівський РС ГУ ДСНС України у Київській області повідомляє

Відтепер суб’єктам господарювання, декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання, вимогам законодавства з питань пожежної безпеки можна отримати онлайн, через Єдиний Державний Портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему ДСНС.
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС УКРАЇНИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, лісові насадження.

Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності.

Самовільне випалювання рослинності або її залишків, згідно ч.1 ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, карається накладенням штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Випалювання сухої рослинності або її залишків у населених пунктах та за її межами без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою вищевказану адміністративну відповідальність.

У випадках значного поширення пожежі – негайно повідомте про загоряння за телефоном 101!
Звернення Головного управління ДСНС України у Київській області до населення  та керівників сільгосппідприємств

 На Київщині  розпочався сезон жнив.   І наразі актуальними залишаються питання безпечної жнивної кампанії.    Одним з факторів ризику у період жнивної кампанії – спалювання стерні, післяжнивних залишків та розкладання багать на полях. Подібні дії – прямий шлях до виникнення пожеж. Для того аби завершити жнива без пожеж потрібна постійна пильність та ретельне дотримання протипожежних вимог  - саме це гарантує безпеку як у жнива, так і в період транспортування та зберігання зерна.
    Фахівці ДСНС України закликають населення та суб‘єктів господарської діяльності дотримуватися пожежної безпеки під час збирання урожаю!
        Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є:
- необережне поводження з вогнем;
- порушення правил експлуатації машин та агрегатів;
- випалювання стерні.
    У цей період найменша іскра від сільгоспмашини чи кинутий недопалок можуть призвести до масштабного загоряння.
         Будьте вкрай обережними у поводженні з відкритим вогнем; не паліть та не розводьте багаття поблизу хлібних і лісових масивів; стежте за тим, щоб діти не бавилися сірниками, запальничками, смолоскипами; не полюйте в хлібних масивах та поблизу них; при відпочинку розміщуйте стоянки не ближче 100 метрів від хлібних ланів.
    Рятувальники звертаються до керівників сільгосппідприємств з проханням поставитись з усією серйозністю до питань організації пожежної безпеки та слідкувати за суворим контролем, щодо заборони спалювання стерні та пожнивних залишків. 

Правила пожежної безпеки на виборчих дільницях

    1. Загальні положення
    Ці правила визначають вимоги пожежної безпеки для виборчих дільниць та агітпунктів у період виборчих кампаній. Відповідальність за протипожежний стан приміщень виборчих дільниць та агітпунктів покладається особисто на керівників підприємств, установ та організацій, яким належать ці приміщення, а за додержання протипожежного режиму на голів виборчих комісій, завідуючих агітпунктів та чергових.
    Із приміщення виборчої дільниці та агітпункту має бути не менше двох евакуаційних виходів з дверима, що відчиняються в напрямку виходу з приміщення. Сходові клітки, евакуаційні виходи, проходи, коридори, тамбури постійно утримувати вільними і нічим не захаращувати. Приміщення мають бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння (пожежними кранами, вогнегасниками тощо) відповідно до встановлених норм. Демонструвати кінофільми на виборчих дільницях та агітпунктах можна тільки після погодження з місцевими органами держпожнагляду.
 До обслуговування кіноустановок залучаються кіномеханіки, які мають посвідчення (з відповідними вкладишами про проходження пожтехмінімуму) державної кваліфікаційної комісії. На виборчих дільницях та агітпунктах забороняється зберігати легкозаймисті рідини та користуватись відкритим вогнем. Палити цигарки дозволяється тільки в спеціально відведених місцях. Щоденно після закінчення робочого дня черговий по виборчій дільниці або агітпункту повинен ретельно оглянути всі приміщення і при виявленні порушень протипожежних правил вжити заходи щодо їх усунення.
  Всі особи, які беруть участь в роботі виборчих дільниць та агітпунктів повині знати і виконувати правила пожежної безпеки, а при винекненні пожежі-негайно повідомити про це по телефону 101, після чого вжити заходів щодо евакуації людей і документів із приміщення та гасіння пожежі своїми силами і наявними засобами пожежогасіння.
    2. По електроустаткуванню та освітленню.
 Підключати різні нові струмоприймачі (електролампи, телевізори, радіоприймачі та інші прилади і електроустаткування) можна тільки з врахуванням допустимого навантаження електромережі. До монтажу, ремонту та обслуговування електромережі допускаються тільки підготовленні особи (електромонтери). Для всіх кабін слід встановити загальний вимикач для одночасного вимикання. Електроприлади і апарати треба включати в мережу тільки з допомогою справних штепсельних з’єднань. Під час експлуатації електромережі і електроприладів забороняється:
застосовувати некалібровані (саморобні) запобіжники;
користуватися електронагрівальними приладами (електроплитками, чайниками, самоварами, камінами, рефлекторами тощо);
застосовувати електропроводку з пошкодженою ізоляцією;
самовільно влаштовувати тимчасову електропроводку з пошкодженою ізоляцією;
прокладати електропроводку проводом ППВ по дерев’яним конструкціям без допоміжної ізоляйії;
підвішувати електропроводку на цвяхи та завішуватьи іх плакатами, картами, лозунгами;
вмикати електропроводи в мережу оголеними кінцями електропроводів;
підключати ілюмінацію безпосередньо від зовнішньої електропроводки. Ії слід підключати тільки через розподільчій щит;
залишати без нагляду вімкнені в електромережу електроприлади (радіоприймачі, телевізори, магнітафони тощо);
обгортати електролампочки папером або тканиною.
    Для аварійного освітлення приміщень необхідно постійно тримати електричні ліхтарі.
3. По опаленню
   Якщо не має центрального опалення то опалювати приміщення можна тільки стаціонарними печами. При користуванні пічним опаленням слід виконувати такі вимоги:
печі та димоходи повинні мати цегляні переділки на віддалі не ближче 38 см. від дерев’яних конструкцій будинку;
біля топок печей на дерев’яні підлозі прибити залізні листи розміром 50х70 см.;
своєчасно очищати димоходи від сажі;
топити печі тільки вранці не допускаючи надмірного перегрівання їх, при чому під постійним наглядом опалювача добре проінструктованого з питань пожежної безпеки.
Забороняється ставити безпосередньо біля печей меблі і складати паливо та інші легкозаймисті матеріали.

 Провідний інспектор Згурівського РС
ГУ ДСНС України у Київській області
старший лейтенант служби цивільного захисту
Олександр Колодій

СЛУЖБА «101» ІНФОРМУЄ.

Не випалюйте траву!

Останні роки весняні пожежі сухої рослинності, через цілий ряд причин, почастішали і набули характеру стихійного лиха.
      Сезон «весняних» трав'яних пожеж триває довго  – з часу «сходження» снігу і висихання сухої рослинності до початку активного росту «молодої» трави. Трав'яні пожежі, як правило, мають масовий характер, охоплюють великі площі і дуже швидко поширюються приводячи до значних, а в деяких випадках до катастрофічних, наслідків.
           Практично всі трав'яні пожежі тісно пов’язані з так званим «людським фактором», тобто відбуваються з вини людини. Іноді випалювання трави проводиться навмисно як організаціями (наприклад: для очищення сільськогосподарських земель від небажаної рослинності або її залишків) так і окремими людьми. Ще частіше причиною трав'яних пожеж стають хуліганські дії або проста необережність (залишене без нагляду вогнище, кинутий недопалок і так далі).
    Горіння трав’яного настилу часто призводить до ушкодження різних об'єктів – житлових будинків, господарських будівель, інженерних комунікацій, ліній електропередач і зв'язку, дерев'яних мостів тощо. Щорічно в Україні внаслідок даних пожеж гинуть і отримують травми люди, згорають десятки будівель і споруд, нерідко страждають пам'ятники історії і культури, старовинні дерев'яні будівлі. Також слід зауважити про значну шкоду екології.
        Дія продуктів згорання від таких пожеж викликає цілий спектр різних захворювань у людей. При цьому, особливо страждають люди з хронічними захворюваннями, діти, громадяни літнього віку.
      Варто нагадати, що згідно чинного законодавства, самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою накладення адміністративного стягнення.
       Практично єдиним ефективним способом боротьби з даними пожежами є запобігання, яке вимагає злагоджених і усвідомлених дій з боку органів влади і місцевого самоврядування, організацій, а також максимальної відповідальності і обережності з боку громадян.

Шановні громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, будьте обережними, не наражайте на небезпеку себе та оточуючих!

Провідний фахівець Згурівського РС
ГУ ДСНС України у Київській області
капітан служби цивільного захисту
Іван Великодний


ЧАДНИЙ ГАЗ АБО ОБЕРЕЖНО «БЕЗШУМНИЙ УБИВЦЯ»

 

Окис вуглецю (чадний газ) – одна з основних причин отруєння і загибелі людей в усьому світі. Немає іншої отрути, порівняно з ним, за кількістю жертв. Саме тому його ще називають «безшумним убивцею». Чадний газ – без смаку, кольору і запаху. Чим і є надзвичайно небезпечний, адже його не можна відчути. Небезпечний ще й тим, що може «входити» в будинок навіть без пожежі. Найпоширенішими джерелами утворення чадного газу є опалювальні печі, газові прилади, водонагрівачі, двигуни внутрішнього згорання. Найнебезпечнішими місцями і чинниками на які припадають майже всі нещасні випадки є: тісні приміщення де встановлено відповідне обладнання, що виділяє окис вуглецю (наприклад ванна кімната, кухня з герметичними вікнами і несправною чи відсутньою вентиляцією тощо), гаражі, котельні, неправильна експлуатація чи експлуатація несправних печей, обігрівачів тощо. Одним словом там, де йде процес горіння з недостатком кисню...


ЗВЕРНЕННЯ

Головного управління ДСНС України у Київській області до громадян

В області загострилася обстановка з пожежами. Щоденно на Київщині виникає 15-20 пожеж. Нерідко на пожежах гинуть люди, і що найболючіше –діти. В окремих випадках за декілька хвилин безконтрольний вогонь перетворює у попіл майно, що наживалося впродовж усього життя.
    Винуватці цих всіх бід є люди, які злочинно-зневажливо ставляться до вимог пожежної безпеки, проявляють недбалість у відношенні до вогню. Лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від бід та страждань, що приносять пожежі.
Шановні громадяни!
·         Не використовуйте саморобні електрообігрівачі;
·         Не експлуатуйте печі, які мають тріщини;
·         Не користуйтеся пошкодженими розетками та вимикачами;
·       Не залишайте без нагляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори та інші прилади;
·         Не залишайте малолітніх дітей без нагляду.
Дотримання правил пожежної безпеки під силу кожному! Зробіть все залежно від вас, щоб зберегти своє життя і майно від вогню!
 


ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ НА ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЯХ ТА АГІТПУНКТАХ:

1. Загальні положення
Ці правила визначають вимоги пожежної безпеки для виборчих дільниць та агітпунктів у період виборчих кампаній. Відповідальність за протипожежний стан приміщень виборчих дільниць та агітпунктів покладається особисто на керівників підприємств, установ та організацій, яким належать ці приміщення, а за додержання протипожежного режиму на голів виборчих комісій, завідуючих агітпунктів та чергових...

читати далі...

СЛУЖБА «101» ІНФОРМУЄ

Обережно тонка крига !!!!

    З приходом холодної пори року гостро постає питання стосовно дотримання правил поведінки на водних об’єктах в зимовий період.
    Щороку на льоду гине чимало людей, в основному рибалок. Але нерідко жертвами стають діти. І коли рибалки страждають внаслідок власного головотяпства, то дитина просто не здатна оцінити реальну небезпеку, що чатує на неї на льоду.
  Йдучи на зимову водойму, кожному потрібно бути вкрай обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на льоду, щоб не наражатися на небезпеку.
    Нагадаємо, що безпечним вважається (при температурі повітря нижче 0°С): для одного пішохода лід синюватого або зеленуватого відтінку, завтовшки не менше 5-7 сантиметрів; для групи людей завтовшки не менше 15 см; при масовому катанні на ковзанах – 25 см.
    Вдвічі слабшим є лід молочного кольору. Він утворюється, наприклад, під час морозів з рясними опадами снігу, тому є пористим за структурою й буде проламуватися навіть без характерного потріскування. Ще слабший за нього матовий або жовтуватий лід, який утворюється, коли відлиги перемежовуються з потепліннями й опадами у вигляді мокрого снігу або й дощу. Тому будьте обачними і не випробовуйте міцність криги ціною власного життя.
    Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках. Для любителів порибалити на скреслій кригою воді слід пам’ятати, що під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалкам можна пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 м. Крім того не лишнім буде мати при собі довгу мотузку, щоб у випадку провалювання кинуть
       Дітям, без нагляду дорослих, взагалі нема чого робити на льоду!
Якщо Ви провалились під лід:
- миттєво розставте руки в сторони для того, щоб утримати себе на поверхні;
- голосно кличте на допомогу;
- намагайтесь упертися ногами в край льоду або в його шматки позаду і самостійно вибратися з небезпечного місця.
Надаючи допомогу постраждалому:
- наближайтесь до місця пролому льоду поповзом, подайте постраждалому жердину, дошку, мотузку, пасок і обережно тягніть його до берега;
- використовуйте будь-які предмети, що мають додаткову плавучість;
- після вилучення постраждалого з води перенесіть його як можна скоріше в тепле місце, переодягніть в суху білизну, дайте тепле пиття, негайно викличте швидку медичну допомогу.

 

Провідний інспектор Згурівського РС ГУ ДСНС України у Київській області
лейтенант служби цивільного захисту Олександр Юрійович КолодійСлужба 101 інформує   

Пожежна безпека під час святкувань Новорічних свят

Протягом останніх років в Україні спостерігається тенденція до збільшення кількості надзвичайних ситуацій, особливо пожеж в зимовий період. Упродовж цих місяців виникає більше 40% пожеж від загальної кількості, а загибель людей становить понад 70% від загальної кількості жертв вогню. Аналізуючи дану ситуацію, встановлено, що домінуючою причиною виникнення пожеж з загибеллю людей на них є необережне поводження громадян з вогнем. В зв’язку з цим та з метою попередження пожеж під час проведення святкувань закликаємо вас не забувати про прості правила поведінки з піротехнікою, і тоді святкова новорічна ялинка, феєрверки принесуть лише радість у ваш дім...

читати далі...Шановні батьки!

 

Головне управління ДСНС України у Київській області вкрай стурбоване зростанням кількості пожеж та загибелі на них людей, особливо дітей.

Тому звертаємося до Вас з проханням:

·        Не залишайте без нагляду на тривалий час своїх малолітніх дітей.

·      Такі небезпечні предмети як сірники та запальнички, зберігайте лише в місцях недоступних для малечі.

·    Не дозволяйте їм користуватися електронагрівальними та газовими приладами, слідкувати за розпаленими печами.

·      Забороняйте їм привабливі та водночас небезпечні забави з петардами, саморобними хлопавками та іншими вогненебезпечними предметами.

    Пояснюйте дітям небезпеку і наслідки гри з вогнем. Зробіть все, щоб небезпечні ігри дітей з вогнем стали неможливими

 


Експрес - інформація


Ситуація в області з пожежами залишається складною. Так з початку 2018 року в області сталося 5203 пожежі, з них переважна більшість у пожеж у житловому секторі. Під час пожеж виявлено тіла 93 загиблих. Пошкодження отримали 75 громадян. Занепокоєння викликають пожежі у житловому секторі. Переважна більшість загиблих втратили життя у власному помешканні. Так, лише з початку листопада випадки загибелі людей відбулися:

5 листопада у Білоцерківському районі під час гасіння пожежі співробітниками ДСНС виявлено тіла господині  1963 року народження та її сина 2004 року народження.

6 листопада в м. Узин Білоцерківського району внаслідок пожежі загинуло 3 осіб, двоє з яких діти 2016 та 2017 року народження.

Також, 6 листопада до оперативно-диспетчерської служби Фастівського району надійшло повідомлення про пожежу в житловому будинку. Під час гасіння, в одній із кімнат рятувальники виявили тіло чоловіка.

 

З настанням зимового опалювального сезону, часу, коли розпочалося інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів, небезпека виникнення пожеж набирає загрозливих масштабів.

Основним причинами пожеж залишаються порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі, необережне поводження з вогнем осіб в нетверезому стані. Трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються в дома одні, без нагляду дорослих в закритих квартирах, будинках, де топляться печі або ввімкнені в електромережу електропобутові прилади. З настанням холодів виникають пожежі у підвалах багатоповерхових будинків, жертвами яких стають особи без певного місця проживання, так і діти. Небезпечні такі пожежі виділенням великої кількості диму, що проникає в під’їзди та квартири, загрожуючи життю його мешканцям.

Тому щоб уникнути трагедії слід дотримуватися таких правил:

- не використовуйте саморобні електронагрівачі;

- не експлуатуйте печі,що мають тріщини;

- не використовуйте для обігріву приміщень газові плити;

- не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу - він пересохне і спалахне;

- не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади;

- не слід палити груби і печі з незакритою топкою;

- не захаращуйте підвали сміттям, вхідні двері зачиняйте на надійні замки;

      Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі - допоможе зберегти життя!


СЛУЖБА  «101»  ІНФОРМУЄ

В центрі уваги пожежі сухої рослинності

 В пресі, з настанням так званого «сезону», постійно висвітлюється проблема стосовно спалювання сухої рослинності. Чи не кожен знає про ту шкоду, яку завдають довкіллю дані пожежі. Сморід, яким доводиться дихати, «привабливий» «краєвид» згарища, загострення хвороб пов’язаних з вдиханням шкідливих речовин, знищення всього живого… Ось далеко неповний перелік негативу, викликаного даними пожежами.
    Ця тема вже настільки «заїзджена», що годі й казать. Але ж знову сохне рослинність і знову знаходяться так звані «розумники», що підпалюють її, навіть не задумуючись про наслідки. А чому б і ні? Це ж не моя дитина буде дихати димом. Це ж не я потраплю до лікувального закладу з загостренням хвороби, викликаної вдиханням шкідливих речовин. Та і взагалі, це мене мало «обходить», що хтось чи щось може постраждати через моє випалювання… Мабуть саме так думають своїм «куцим» розумом горе-палії, підпалюючи чергову ділянку сухої рослинності. І ніяк їм не дійде, що біди чужої не буває, що дана пожежа обов’язково повернеться бумерангом самому палію чи його рідним…
   Щодо наслідків. Чинне законодавство категорично забороняє знищення сухої рослинності шляхом спалювання. За це передбачена не лише адміністративна, а в певних випадках, і кримінальна відповідальність. Тож, хочу звернуться до любителів випалювання, перед тим як піднести сірника чи запальничку, задумайтесь про наслідки,  а також про те, чи «коштує» це заняття тих проблем які можуть виникнути.
    Крім того, користуючись нагодою, рекомендую, в місцях де суха рослинність впритул «підходить» до Вашого господарства, створить мінералізовану полосу (скосить і прибрати суху рослинність «полосою» в кілька метрів та інше по чому вогонь може «перекинуться» до Вас і наробить біди). Адже, як показує практика, там де господар, так би мовить, «на своєму місці», виникнення даного виду пожеж майже неможливе.    
    ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ!!! Біди чужої не буває, тож пожежно-рятувальна служба вкотре нагадує. Неухильно і суворо дотримуйтесь правила пожежної безпеки, будьте обережними, не наражайте на небезпеку себе та оточуючих! Бережіть навколишнє середовище! Бережіть себе!


Оперативна інформація за 28.10.2018

    Підрозділами ГУ ДСНС України у Київській області здійснено 19 бойових виїздів:
    Пожежі: зареєстровано 13 пожеж ( з них 1 трава) без загиблих та потерпілих.
    Хибні виклики – 3 (м. Вишгород, м. Ірпінь, Ірпінська зона с. Романівка).
  Надання допомоги – 3 (о/с 4-ДПРЧ м. Біла Церква проведено деблокації загиблого з автомобіля в наслідок ДТП; о/с 4-ДПРЧ м. Біла Церква проведено знімання кота з дерева; о/с 1-ДПРЧ м. Біла Церква проведено знімання кота з дерева).
    Некласифіковані події: 28.10.2018 року о 08 годині 15 хвилин на ОКЦ ГУ від чергового КОДА надійшла інформація про те що в П-Хмельницькому р-ні 27.10.2018 року під час проведення земляних робіт пошкоджено трубу газопостачання діаметром 150 мм. В наслідок чого без газопостачання залишилось 2 населені пункти а саме с. Пологи-Вербуни, с. Шевченкове, всього 560 абонентів.
   О 16.48 працівниками газової служби трубу відремонтовано, 29.10.18 відновлять газопостачання до споживачів та будуть проводити подворовий обхід.
    Виявлення ВНП: Броварський р-н, с. Пухівка – ПТМ – 1 од., К.-Святошинський р-н, с. Малютянка – АС – 1 од..
    Знешкодження ВНП: Броварський р-н, с. Пухівка – ПТМ – 1 од.

СЛУЖБА  «101»  ІНФОРМУЄ

В центрі уваги пожежі сухої рослинності

    В пресі, з настанням так званого «сезону», постійно висвітлюється проблема стосовно спалювання сухої рослинності. Чи не кожен знає про ту шкоду, яку завдають довкіллю дані пожежі. Сморід, яким доводиться дихати, «привабливий» «краєвид» згарища, загострення хвороб пов’язаних з вдиханням шкідливих речовин, знищення всього живого… Ось далеко неповний перелік негативу, викликаного даними пожежами.
    Ця тема вже настільки «заїзджена», що годі й казать. Але ж знову сохне рослинність і знову знаходяться так звані «розумники», що підпалюють її, навіть не задумуючись про наслідки. А чому б і ні? Це ж не моя дитина буде дихати димом. Це ж не я потраплю до лікувального закладу з загостренням хвороби, викликаної вдиханням шкідливих речовин. Та і взагалі, це мене мало «обходить», що хтось чи щось може постраждати через моє випалювання… Мабуть саме так думають своїм «куцим» розумом горе-палії, підпалюючи чергову ділянку сухої рослинності. І ніяк їм не дійде, що біди чужої не буває, що дана пожежа обов’язково повернеться бумерангом самому палію чи його рідним…
    Щодо наслідків. Чинне законодавство категорично забороняє знищення сухої рослинності шляхом спалювання. За це передбачена не лише адміністративна, а в певних випадках, і кримінальна відповідальність. Тож, хочу звернуться до любителів випалювання, перед тим як піднести сірника чи запальничку, задумайтесь про наслідки,  а також про те, чи «коштує» це заняття тих проблем які можуть виникнути.
    Крім того, користуючись нагодою, рекомендую, в місцях де суха рослинність впритул «підходить» до Вашого господарства, створить мінералізовану полосу (скосить і прибрати суху рослинність «полосою» в кілька метрів та інше по чому вогонь може «перекинуться» до Вас і наробить біди). Адже, як показує практика, там де господар, так би мовить, «на своєму місці», виникнення даного виду пожеж майже неможливе.     
    ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ!!! Біди чужої не буває, тож пожежно-рятувальна служба вкотре нагадує. Неухильно і суворо дотримуйтесь правила пожежної безпеки, будьте обережними, не наражайте на небезпеку себе та оточуючих! Бережіть навколишнє середовище! Бережіть себе!


ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

    Основні причини від яких виникають пожежі - перевантаження електромережі та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.
    З настанням похолодання багато людей користується печами. Через порушення правил пожежної безпеки при їх експлуатації, часто виникають пожежі, люди гинуть, втрачають своє житло і майно. Найчастіше це трапляється із людьми похилого віку, які живуть самотньо.
    Заходи безпеки при використанні печей

Забороняється:

• розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами;

• залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду;

• доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;

• розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей, відстань має становити не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м;

• проводити топлення печей дровами довжина яких перевищує розміри топника;

• сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;

• використовувати для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі;

• категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар - це може призвести до отруєння чадним газом;

• влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби;

• виносити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від будівель.

         В опалювальний сезон не забувайте очищати димарі від сажі хоча б один раз на три місяці.

       Не залишайте без нагляду затоплену піч чи плиту. Не залишайте малих дітей біля затопленої печі без нагляду дорослих. Палаючого вуглика, а інколи й іскри досить для того щоб скоїлося велике лихо.

      Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, такі:

• нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;

• забороняється залишати прилади, що включені - без нагляду;

• забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

• необхідно спостерігати за щільністю контактів у місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо;

• забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

       Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це аварійно-рятувальну службу за телефоном 101, при цьому вкажіть точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомте своє прізвище та номер телефону, з якого надійшло повідом­лення. По можливості евакуюйте людей, гасіть пожежу водою, піском та іншими підручними засобами.

         Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та майно!


Оперативна інформація за 17.10.2018.

    Підрозділами ГУ ДСНС України у Київській області здійснено 27 бойових виїздів:
  Пожежі – зареєстровано 17 пожеж (з них 4 сміття, 5 трав’яного настилу та 1 торф), без загиблих та потерпілих:
  Пожежі торфу: виявлено та протягом дня ліквідовано загорання торфу на площі 0,3 га в с.Ковалин П.-Хмельницького р-ну.
   Хибні виклики – 4 (Бородянський р-н, с. Здвижівка, К.-Святошинський р-н, с. Гатне, Макарівський р-н, с. Ситняки, смт. Ставище).
    Контрольоване спалювання – 3 (м. Біла Церква, К.-Святошинський р-н, с. П. Борщагівка, смт. Рокитне).
  Надання допомоги – 2 (- о/с АРЗ СП ГУ проведено роботи по відкриванню дверей квартири, в якій знаходилась хвора людина; - о/с 16-ДПРЧ м. Обухів проведено роботи по деблокації загиблого з автомобіля внаслідок ДТП).
  Некласифіковані події: о 08 год. 15 хв. на ПЗЧ 30-ДПРЧ м. Фастів надійшло повідомлення про порив централізованого трубопроводу водопостачання діаметром 150 мм в м. Фастів на перехресті вулиць Соборна та Ярослава Мудрого, внаслідок чого було відключено м. Фастів від водопостачання. Для проведення ремонтних робіт було залучено 1 бригаду та 7 працівників Фастівського водоканалу. О 17 год. 40 хв. водопостачання по м. Фастів відновлено.
    Виявлення ВНП: - Бориспільський р-н, с. Любарці – ММ-82 – 3 од. часів ВВВ;
    Знешкодження ВНП: - м. Біла Церква – АС-76 – 1 од. часів ВВВ; - м. Біла Церква – ручна граната РГД-5 – 1 од. часів ВВВ; - Богуславський р-н, с. Шупики – ММ-82 – 1 од. часів ВВВ.


«Тихе» полювання або обережно - ГРИБИ!

Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, втрати здоров’я, а іноді й смерті.        
Мабуть, чи не кожен грибник, рахує що він найбільший професіонал у «тихому» полюванні і небезпека може чатувати на кого завгодно лише не на нього. Але це не так. Небезпека чатує на кожного хто збирає чи споживає гриби. Для прикладу: декілька років тому у Львівській області, в одній сім’ї, від отруєння грибами, загинуло двоє дітей шкільного віку, а їхні батьки отримали тяжке отруєння, що призвело до втрати здоров’я. Скептично налаштована людина може сказати, що це «рядовий» випадок, яких трапляються десятки в «грибний» сезон. Це дійсно так якби не одне «але». На момент отруєння, голова сім’ї - УВАГА!!! 23 роки пропрацював лісником, а сама сім’я проживала біля лісу і, зі слів, весь час збирали і споживали гриби в будь-якому вигляді.     
Основні причини отруєнь:
·       вживання отруйних грибів;
·       неправильне приготування умовно їстівних грибів;
·       вживання «старих» або зіпсованих їстівних грибів;
·       вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).
Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.
Застерігаємо!
·       Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках).
·       Збирайте і купуйте лише ті гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.
·       Не збирайте гриби:
якщо не впевнені, що знаєте їх - якими б апетитними вони не здавалися;
 поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;
 з ушкодженою ніжкою, старих, в'ялих, червивих або ослизлих;
 пластинчаті (найотруйніші гриби – пластинчаті).
Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках – вони не завжди відповідають дійсності.
·       Не куштуйте сирі гриби на смак.
·       Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні -викидайте.
·       Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
·       При обробці кип'ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.
·       Обов'язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, які використовують для соління.
·       В жодному разі не пригощайте грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
·       «Поєднання» алкоголю з будь-якими грибами – недопустиме. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає сильне отруєння.
·       Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд - також може статись отруєння.
·       Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовані консервовані гриби можуть викликати отруєння і дуже тяжкі захворювання.
·       Гриби, які довго зберігалися, обов'язково прокип'ятіть 10-15 хвилин.
·       УВАГА! Ні в якому разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням:
"Усі їстівні гриби мають приємний смак".
 "Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні – приємний".
 "Усі гриби в молодому віці їстівні"
 "Личинки комах та равлики не чіпають отруйних грибів".
 "Опущена у відвар грибів срібна ложка або срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби".
 "Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні".
 "Отрута з грибів видаляється після кип'ятіння".
 "Сушка, засолювання, маринування, теплова кулінарна обробка знешкоджують отруту в грибах".
Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) - з'являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості з'їдених грибів.
Перша допомога при отруєнні грибами.
1.   Негайно, за перших симптомів, викличте "Швидку медичну допомогу".
2. Одночасно, не очікуючи її прибуття, промийте шлунок (випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки, натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту, прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.
3.   Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.
4.   З'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи
При отруєнні категорично забороняється:
1.      Вживати будь-які ліки та їжу, алкогольні напої, - це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику.
2.      Займатися будь-якими іншими видами самолікування.
Запам'ятайте: 1.Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню і небезпечне своїми наслідками для здоров’я.
2.Чим скоріше буде надана кваліфікована медична допомога, тим менші негативні наслідки будуть нанесені власному здоров’ю.
Підсумовуючи написане, як би це саркастично не звучало, хочеться сказать, що при «тихому» полюванні ще невідомо хто є «мисливцем», а хто «здобиччю». 

 

Оперативна інформація за 16.10.2018.

   Підрозділами ГУ ДСНС України у Київській області здійснено 22 бойових виїздів:
    Пожежі – зареєстровано 14 пожеж (з них 3 сміття, 4 трав’яного настилу та 1 торф) потерпіла 1 особа:
- м. Обухів – приватна квартира. Пошкоджено кухонні меблі. В наслідок пожежі одна людина отримала опіки рук
   Хибні виклики – 2 (м. Васильків, Яготинський р-н с. Добраничівка).
Надання допомоги – 6 о/с АРЗ СП ГУ проведено вилучення тіла жінки з р. Рось; о/с 47-ДПРП смт. Глеваха, о/с 31-ДПРЧ смт. Бородянка залучалися на ДТП для деблокації 3-х загиблих в наслідок ДТП; о/с 9-ДПРЧ м. Тетіїв залучалися для чергування при спалюванні свині; о/с 46-ДПРП смт. Козин надано допомогу лісникам у гасінні підстилки в лісі; о/с 22-ДПРЧ смт. Калита надано допомогу лісникам у гасінні підстилки в лісі.
    Події на водних об’єктах: м. Біла Церква в р. Рось виявлено тіло жіночої статі близько 40 років, тіло вилучено працівниками АРЗ СП ГУ;
Виявлення ВНП: К.-Святошинський р-н, с. Круглик – АС-45 – 3 од.; Вишгородський р-н, с. Нища Дубечня – ММ-50 - 1 од.
Знешкодження ВНП: Васильківський р-н, с. Глеваха: ММ-50- 1 од.; Макарівський р-н,  с. Плахтянка: ММ-82- 1 од.;  Васильківський р-н, с. Барахти: АС-76- 2 од., АС-45- 1 од.; Кагарлицький р-н, с. Балико-Щученка: ММ-82- 1 од.; К.-Святошинський р-н, с. Круглик: АС-45 – 3 од.; Вишгородський р-н, с. Нища Дубечня: ММ-50 - 1 од., часів ВВВ; Білоцерківський р-н с. Тарасівка: ручна граната  Мк №15 - 1 од. (часів І Світової війни).


СЛУЖБА «101» ІНФОРМУЄ

«Резонансні» пожежі останньої декади вересня.

 

Остання декада вересня ознаменувалася рядом резонансних пожеж.

Двадцять першого вересня о 17 годині 40 хвилин поступило повідомлення про те, що за адресою: Згурівський район, поблизу села Великий Круполь, на полі, горить зернозбиральний комбайн. О 18.15 перший підрозділ прибув до місця виклику. Довгий час слідування був зумовлений по перше значною віддаленістю даного населеного пункту від райцентру, а по друге, перший повідомлювач не вказав точної адреси пожежі. Як наслідок, пожежею було знищено приватний зернозбиральний комбайн марки «Джон Дір»...

Служба 101 застерігає

Застереження щодо вибухонебезпечних предметів!

    Вибухонебезпечні предмети можуть знаходитися всюди, де проходили бої в часи Другої світової війни: теперішні поля, городи, ліси, парки, водоймища, будинки, підвали інші місця, а також на території колишніх артилерійських й авіаційних полігонів. Усі ці предмети становлять для людей величезну небезпеку. У випадку виявлення вибухонебезпечного чи зовнішньо схожого на нього предмета необхідно: при проведенні земляних чи інших робіт – негайно зупинити їх. Категорично забороняється: брати їх в руки, наносити по них будь-які удари, намагатися їх розібрати, переносити чи перекочувати з місця на місце, кидати у вогонь чи розкладати багаття неподалік, збирати й здавати ВНП на металобрухт. Добре запам’ятати місце виявлення знахідки. Встановити попереджувальні знаки чи огородження. Негайно повідомити про небезпечну знахідку по телефону «101» рятувальну службу. Для облаштування огородження можна використати різноманітні матеріали, що знаходяться під рукою (жердини, палиці, мотузки, дріт, шматки матеріалу, каміння, ґрунт й інші).
    ПАМ’ЯТАЙТЕ! Після вашого повідомлення спеціалісти ДСНС вилучать та знешкодять небезпечну знахідку.

 


До уваги забудовників Київської області!

    Останні роки у Київської області стрімкими темпами ведеться будівництво та кожного дня вводяться до експлуатації об’єкти будівництва різного призначення, але замовники будівництва, забудовники, проектні та будівельні організації дуже часто при веденні будівельної діяльності нехтують вимогами будівельних норм та правил у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки.
   
Виконання заходів пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту на новобудовах, передбачених державними будівельними нормами і проектною документацією є запорукою безпечної експлуатації об’єктів в майбутньому та збереження життя і здоров’я людей. Невиконання зазначених заходів під час будівництва (реконструкції, технічного переоснащення, капітального ремонту) призводить до необхідності значних капіталовкладень для приведення у відповідність вимогам пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту чинних будівельних норм та правил функціонуючого об’єкту.
    Проведеним аналізом стану дотримання вимог пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту державних норм та правил на введених до експлуатації об’єктах виявлено ряд типових порушень, які допущені під час будівництва, а саме: недотримання протипожежних відстаней між будівлями та спорудами,
відсутність або непридатність до використання мереж протипожежного водопостачання, недостатня кількість та зменшені розміри евакуаційних шляхів і виходів, не відокремлення протипожежними перешкодами дільниць з різними характеристиками пожежної небезпеки, відсутність автоматичних систем протипожежного захисту, не проведення ідентифікації об’єктів будівництва із врахуванням всіх джерел небезпеки, відсутність розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони) у складі проектної документації тощо. Крім того, будівельниками, з метою економії, застосовуються будівельні матеріали з невизначеними показниками пожежної небезпеки, що заборонено.
    Всі вищевикладені фактори збільшують ризик виникнення
пожежі, сприяють тривалому часу її виявлення, швидкому розповсюдженню, пізньому оповіщенню та тривалої евакуації людей, низької стійкості будівельних конструкцій до небезпечних факторів пожежі, і як наслідок масової загибелі та травмування людей, значних матеріальних збитків. Усунення вказаних порушень, допущених під час будівництва, на функціонуючому об’єкті, як правило, потребує значних капіталовкладень, довготривалого припинення експлуатації, а в частині випадків є взагалі неможливим.
    Для отримання кваліфікованої консультаційної допомоги під час проектування та будівництва пропонуємо Вам звертатися до органів державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки щодо видачі технічних умов до інженерного забезпечення, надання рекомендацій, висновків та розгляду проектної документації.   

Пожежна безпека в побуті!

Переважна більшість пожеж виникають у помешканнях громадян. Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу тощо формують значне горюче навантаження й створюють умови для швидкого поширення пожежі.
      Наш сучасний побут насичений різноманітними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації, пошкодження, роботи в аварійних режимах здатні призвести до виникнення пожежі внаслідок теплового вияву електричного струму...

читати далі...СЛУЖБА 101 ЗАСТЕРІГАЄ!

Останнім часом на території України почастішали випадки розпилення подразнюючих хімічних речовин у навчальних закладах, що супроводжується істотним погіршенням стану здоров’я учнів та викладачів (загальноосвітні школи у містах Черкаси, Миколаїв, Харків).
            До небезпечних для здоров’я людини газоподібних сполук, які забруднюють атмосферу при хімічних аваріях та катастрофах, можна віднести...

читати далі...

СЛУЖБА «101» ІНФОРМУЄ!

 Жнива завжди були умовно певним «підсумком» роботи селян і вимагали високого рівня організації та відповідальності. Крім турбот, пов’язаних з підготовкою жнивного інвентарю, працівникам агропідприємств потрібно захищати врожай від стихійних лих та пожеж.
       Незабаром жнивна компанія розпочнеться і на території Згурівського району. Для працівників сільського господарства настане «найгарячіша» пора року. В усіх господарствах триває підготовка техніки. Одним з найважливіших питань в цьому напрямку є приведення техніки в задовільний технічний та протипожежний стан, забезпечення її первинними засобами пожежогасіння. До початку жнив вся збиральна техніка повинна бути в доброму технічно справному стані, а також бути обладнаною справними іскрогасниками...

читати далі...
СЛУЖБА ПОРЯТУНКУ ЗАСТЕРІГАЄ!

 Купальний сезон стрімко набирає обертів, а разом з тим збільшується і сумна статистика щодо загибелі людей на водоймах. 24 людини потонули за перші 10 днів червня, з них 3-є дітей. І навіть попри такі моторошні дані, люди продовжують нехтувати застереженнями рятувальників, вирушаючи до місцевих озер та річок, які часто не пристосовані для купання. Для фахівців Служби порятунку є звичним у літній період надавати допомогу громадянам, які внаслідок своєї ж необачності потрапляють у надзвичайні події на воді. Це стосується в першу чергу використання плавзасобів при сильних поривах вітру, перебування біля води у стані алкогольного сп'яніння, а також відсутність нагляду за дітьми, які нерідко відвідують водойми без супроводу дорослих...

читати далі...


Пожежна безпека в побуті!

Переважна більшість пожеж виникають у помешканнях громадян. Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу тощо формують значне горюче навантаження й створюють умови для швидкого поширення пожежі.
      Наш сучасний побут насичений різноманітними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації, пошкодження, роботи в аварійних режимах здатні призвести до виникнення пожежі внаслідок теплового вияву електричного струму...

читати далі...


Правила поведінки на воді!

Найбільш чудовий відпочинок у літку – відпочинок на воді. Окрім того вода – це чудовий спосіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Особливо на воді дуже вразливі діти. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.
        Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил...

читати далі...СЛУЖБА 101 ІНФОРМУЄ
БУДЬТЕ УВАЖНІ І ОБЕРЕЖНІ 

З настанням спекотної погоди працівники Пожежно-рятувальної служби перейшли в посилений режим несення служби. Для того щоб  запобігти виникненню пожеж в екосистемах співробітниками Згурівського РС ГУ ДСНС України в Київській області проводиться активна профілактична робота .Проводячи рейди в лісопаркових зонах працівники ДСНС в котре наголошують  шановні громадяни, будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною лісової пожежі. Ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі. Якщо побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави. Ніколи не розводьте багаття в сухому лісі. Насамперед переконайтесь, що вогнище розташовується на піску або глині. Перед тим як піти, залийте багаття водою. Після цього розгребіть золу і переконайтеся, що під нею не збереглося тліючих вуглин...


Основні правила поведінки при пожежі

Ці правила дуже важливо запам'ятати дітям

 Якщо в квартирі виникла пожежа і поруч немає дорослих, що робити:
    Не панікувати, постаратися бути зібраним і уважним.
   Викликати пожежну службу за телефоном 101. Повідомити своє прізвище, точну адресу, поверх, сказати, що і де горить.
    Якщо можливо повідомити про пожежу сусідам.
 Невелике загоряння можна спробувати загасити підручними засобами, якщо в будинку немає вогнегасника: крім води, яку необхідно в щось набирати, підійде мокра тканина (простирадла, рушник), щільне ковдру, підійдуть також пісок, земля, якщо вони є в будинку...
Небезпечні промені


Перегрівання організму - одна з найсерйозніших проблем, які можуть виникнуть в спекотну пору року. При високій температурі повітря людина може постраждати від теплового або сонячного удару. Симптоми у них майже однакові, але сонячний удар набагато небезпечніший, адже він супроводжується дуже високою температурою, після нього організм потребує більш тривалого відновлення.

Тепловий удар виникає в результаті перегріву організму, при підвищеній вологості повітря, при роботі в жарких, погано провітрюваних приміщеннях та при перебуванні в них у теплому, щільному одязі.

Сонячний удар виникає при тривалому перебуванні на спекотному сонці у результаті розширення судин мозку та припливу крові до голови.

Температура тіла може підвищиться до 40 градусів, при якій внутрішні органи людини не можуть нормально функціонувати. Постраждалий відчуває втому, головний біль, спрагу, нудоту. Нерідко бувають носові кровотечі, судоми, галюцинації. Цей стан може призвести до ураження головного мозку, паралічу дихання, зупинки серця...

Не випалюйте суху траву!

Останні роки весняні пожежі сухої рослинності, через цілий ряд причин, почастішали і набули характеру стихійного лиха.
        Сезон «весняних» трав'яних пожеж триває недовго (3-4 тижні) – з часу «сходження» снігу і висихання сухої рослинності до початку активного росту «молодої» трави. Трав'яні пожежі, як правило, мають масовий характер, охоплюють великі площі і дуже швидко поширюються приводячи до значних, а в деяких випадках до катастрофічних, наслідків...

читати далі...


Збережімо наші ліси від пожеж!

З настанням теплої погоди стають можливими лісові пожежі. Найбільш „гарячими” місяцями є липень і серпень, проте вже навесні, зазвичай, торішня трава швидко висихає на сильному весняному сонці і легко займається від сірника або цигарки. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. На гасіння лісових пожеж витрачаються величезні сили та засоби...СЛУЖБА  «101»  ІНФОРМУЄ

В центрі уваги знову пожежі сухої рослинності

    Традиційно, щойно «сходить» сніг, розпочинається так званий «сезон» спалювання сухої рослинності. Ця тема постійно висвітлюється в засобах масової інформації і є вже настільки «заїзджена», що годі й казать. Наприклад, в нашій, районній газеті, починаючи з весни, дана проблема періодично висвітлюється. Може пожежно-рятувальна служба дещо й повторюється, але ж з року в рік знову сохне рослинність і знову знаходяться  «умніки», що підпалюють її, навіть не задумуючись про наслідки. А чому б і ні? Це ж не моя дитина буде дихати димом. Це ж не я потраплю до лікувального закладу з загостренням хвороби, викликаної вдиханням шкідливих речовин. Та і взагалі, це мене мало «обходить», що хтось чи щось може постраждать через моє випалювання… Мабуть саме так думають своїм «куцим» розумом горе-палії, підпалюючи чергову ділянку сухої рослинності. І ніяк їм не дійде, що біди чужої не буває, що дана пожежа обов’язково повернеться бумерангом самому палію чи його рідним…

читати далі...


СЛУЖБА «101» ІНФОРМУЄ

НЕБЕЗПЕКА  ПІДТОПЛЕНЬ

Закінчення календарної зими та початок весни на Україні характеризувався значним погіршенням погодніх умов. Снігопади, ожеледь, налипання мокрого снігу, заметілі, низькі температури, тощо, значно ускладнювали повсякденне життя…

Враховуючи жарке посушливе літо в попередні роки земля втратила надзвичайно багато вологи, тож велика кількість снігу це дуже добре для землі.

В той же час, в даній статті, звертаю увагу на проблему яка імовірно може виникнуть в будь який час, на підтоплення внаслідок інтенсивного танення снігів. Імовірний «сценарій» може бути таким. Через інтенсивне підвищення температури за дуже короткий час, розпочнеться масове танення снігу. В той же час земля ще буде замерзлою і вода не зможе «впитуваться» в грунт. На поверхні швидко утворяться значні площі талих вод. Саме в цей час можливо підтоплення низин та будівель і споруд що на них побудовані, а також погребів, колодязів, тощо. Наприклад, звичайнісінький кротовий хід, може сполучить калюжу з погребом і вода за кілька хвилин заповнить погріб.

Тож щоб повінь не застала Вас зненацька, перш за все, ретельно огляньте своє помешкання на рахунок уразливості до підтоплень. Навіть сьогодні, не очікуючи швидкого танення і можливого підтоплення, підніміть всю продукцію, що зберігається у Вашому погребі і перенесіть на зберігання в інше місце де її не пошкодить вода. Пам’ятайте, що навіть нетривале знаходження продукції в воді приведе до її псування. В кого до погреба підведено електропостачання, на період небезпеки підтоплень, повністю його відключіть, адже потрапляння струмопровідних елементів у воду, без перебільшень, загрожує Вашому життю.

Якщо підтоплення виникло через потрапляння талої води, воду можна відкачать чи вибрать підручними засобами, а якщо підніметься рівень грунтових вод, то як би Ви не відкачували воду, вона все рівно прибуватиме до свого рівня.

Після повені:

1. Перевірте чи підтоплення не нанесло значної шкоди, особливо конструкціям приміщень і чи не загрожує це пошкодження заваленням. Чи немає небезпечних уламків та сміття.

2.  Не користуйтеся електропостачанням до повного висушування приміщень.

3.  Не пийте питну воду з джерел що були підтоплені.

4.  Не споживайте продукти харчування, що були ушкоджені водою.

5.  Здійснюйте осушення затоплених приміщень поетапно (з розрахунку третина об’єму води на добу).

6.  Все майно, що було затоплене, продезінфікуйте.

7. Дізнайтесь у місцевих органів влади адреси і телефони організацій, на які покладено відповідальність за надання допомоги потерпілому населенню.

Користуючись нагодою, повідомляю, що насоси пожежно-рятувальних автомобілів не призначені для брудної води і швидко виходять з ладу, що унеможливлює виконання основного призначення – подачу води на гасіння пожеж. Крім того повідомляю, що в підрозділі на озброєнні відсутні мотопомпи. Звісно, пожежно-рятувальний автомобіль виїде на виклик на підтоплення але виключно, повторюсь виключно, лише при реальній загрозі людині.

Насамкінець наголошую, що згідно прогнозів, підтоплення на території нашого району можливо лише у випадку швидкого танення снігу.

БЕЗПЕЧНОЇ  ВАМ  ВЕСНИ.

 Згурівський район

Прапор Згурівського району
Основні дані
Країна: Україна
Область/АРК: Київська область
Код КОАТУУ: 3221900000
Утворений: 25 вересня 1986 року
Населення: 19 311 (на 01.01.2011)
Площа: 763,08 км.кв
Густота: 30 осіб/км.кв
Тел. код: +380-4570
Поштові індекси: 07600—07653
Населені пункти та ради

Районний центр: Згурівка
Селищні ради: 1
Сільські ради: 20
Смт: 1
Села: 40

Районна влада

Адреса: 07600, Київська область, Згурівський р-н, смт. Згурівка, вул. Українська, 19, (04570) 5-11-14Мапа району
Районне друковане видання
Панорама
Згурівський форум
За здорове життя!

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Яндекс.Метрика