За додатковою інформацією звертайтеся на сайт ->>>
Згурівського районного сектору ГУ ДСНС України у Київській області
Вимоги пожежної безпеки до навчальних закладів

 

Кожен учень навчального закладу зобов’язаний знати і точно виконувати правила пожежної безпеки, а при виникненні пожежі , заспокоївшись, виконувати вимоги інструкції та вказівки дорослих щодо виходу у безпечне місце.

У приміщеннях та на території закладу освіти забороняється палити і розкидати запалені сірники, застосовувати в приміщеннях відкритий вогонь (паяльні лампи, факели тощо). На території навчального закладу не дозволяється розкладання вогнищ, спалювання сміття, відходів, пакувальних матеріалів.

Не дозволяється розміщувати у будівлях шкіл вибухонебезпечні, пожежно-небезпечні приміщення та склади, у тому числі на основі оренди.

Евакуаційні шляхи і виходи із навчальних закладів повинні утримуватися вільними, нічим не захаращуватися і у разі виникнення пожежі забезпечувати безпеку під час евакуації людей, які перебувають у приміщеннях навчального закладу.

Двері на шляхах евакуації повинні відчинятися в напрямку виходу з навчального закладу. Влаштування дверей з відчиненням усередину приміщення допускається у разі одночасного перебування в ньому не більше 15-ти осіб.

Килими, килимові доріжки та інше покриття підлоги у приміщеннях навчальних закладів повинні надійно кріпитися до підлоги і бути помірно безпечними щодо токсичності продуктів горіння.
Сходові марші й майданчики повинні мати справні огорожі з поручнями.

Евакуаційні виходи мають бути позначені світловими покажчиками з написом “Вихід” білого кольору на зеленому фоні.

Не допускається захаращення шляхів евакуації (коридорів, проходів, сходових маршів, холів) меблями, обладнанням, різними матеріалами, навіть якщо вони не зменшують нормативної ширини. Не дозволяється також розвішувати на стінах сходових клітин навчальних закладів стенди, панно.

У школах обов’язково повинні бути вогнегасники, а у всіх класах – знаки пожежної безпеки. У всіх навчальних закладах мають бути системи оповіщення про пожежу.

Електромережа повинна знаходитись у справному стані. Особи, які відповідають за пожежну безпеку в навчальному закладі, обов’язково повинні пройти навчання. Потрібно здійснити замір опору ізоляції електромережі та блискавкозахисту.

Правила поведінки під час виникнення пожежі у навчальному закладі.

Кожен учасник навчально-виховного процесу, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів), зобов’язаний негайно повідомити про це за телефоном: 101; задіяти систему оповіщення людей про пожежу, розпочати евакуацію під керівництвом дорослих з будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації.


Щоб не трапилось лиха


       З настанням весни мешканці міст і селищ виходять на природу: розпочинаються весняно-польові роботи в полі, на присадибних ділянках та городах. Люди їдуть подихати свіжим повітрям, поспілкуватися з друзями біля вогнища, помилуватися пробудженням природи тощо. Все це є чудовим відпочинком. Часто невід’ємною частиною подібного дозвілля стає вогнище, в якому спалюють торішнє листя, суху траву, дрібне сміття, а також смажать шашлики та картоплю.
    Прикро тільки, що деякі громадяни нехтують правилами безпечної поведінки в навколишньому середовищі. Через їхню необачність під загрозою опиняються багатовікові дерева, рідкісні рослини, гинуть звірі та комахи. Адже недбало кинутий недопалок цигарки, іскорка від погано залитого багаття, небезпечні пустощі з вогнем можуть стати причинами виникнення масштабних пожеж, ліквідовувати, які нерідко доводиться силами численних загонів аварійно-рятувальних підрозділів.
    Слід зазначити, що вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів, знищуються гнізда птахів та їх молодняк, страждають дикі звірі (зайці, лисиці та інші).
         Такі пожежі завдають великої шкоди навколишньому середовищу. При згоранні 1 т рослинних залишків у повітря надходить близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять: пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. У тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопрен, що здатен викликати ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільнюються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.
    УВАГА!       Не спалюйте суху траву та сміття!
                        Не завдавайте шкоди  здоров’ю людей і навколишньому середовищу!        
    Щоб не трапилось лиха, варто дотримуватись елементарних правил поведінки.
    Слід бути особливо обережними з вогнем:
очищати місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля;
не розкладати багаття поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед  сухого очерету;
не залишати вогнище без нагляду;
не залишати місць відпочинку, не переконавшись,  що вогонь погашено.      
    Невеликі займання, які виникли, наприклад, в результаті викиду з вогнища жаринок, необхідно гасити негайно, заливаючи водою, засипаючи піском, землею, накриваючи брезентом, затоптуючи взуттям, збиваючи мокрими ганчірками, віниками, в крайньому випадку – одягом. Бити краще збоку, за напрямом вогню, з невеликим  притисканням після удару.
    Пам’ятайте!         Зупинити   початкове   розповсюдження  вогню значно   легше,  ніж   загасити   велику   пожежу. Служба 101 інформує

НЕБЕЗПЕЧНІ ЗНАХІДКИ

 

Із року в рік, щойно розпочинається роботи в полі земля здатна подарувати несподівані «сюрпризи». Снаряди, міни, бомби і т.д. – усі ці вибухонебезпечні предмети ми можемо побачити не лише у фільмах про війну, а й під час звичайнісінької прогулянки.

Незважаючи на те, що від перемоги у Великій Вітчизняній війні пройшло вже 69 років, в Згурівському РС ГУ ДСНС України у Київській області постійно фіксуються випадки знаходження вибухонебезпечних предметів.

Тож, аби не трапилося біди, Згурівський РС ГУ ДСНС України у Київській області нагадує кілька простих правил, які можуть вберегти як Ваше життя так і життя оточуючих:

• якщо Ви натрапили на предмет, який зовні нагадує боєприпаси або є невідомим, в жодному разі не підходьте до нього і, тим паче, не доторкайтеся його. Ступінь небезпеки вибухонебезпечних речей можуть визначити тільки професійні піротехніки. Саме вони й приймають рішення про подальшу долю підозрілих предметів;

• місце, де виявлено небезпечну знахідку, слід огородить та організувать його охорону, щоб ніхто випадково на неї не наткнувся. Слід припинити будь-які сільськогосподарські чи інші роботи на цій ділянці. Про підозрілий предмет необхідно терміново повідомити Згурівський РС ГУ ДСНС України у Київській області, зателефонувавши за номером 101 або 5-11-01;

• по можливості слід повідомити представників місцевих органів влади, які мають відповідні інструкції.

         

ПАМЯТАЙТЕ!

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. В жодному разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.

 СЛУЖБА 101 ПОПЕРЕДЖАЄ!
НЕ ВИПАЛЮЙТЕ ТРАВУ!

Останні роки весняні пожежі сухої рослинності, через цілий ряд причин, почастішали і набули характеру стихійного лиха.
    Сезон «весняних» трав'яних пожеж триває недовго (3-4 тижні) – з часу «сходження» снігу і висихання сухої рослинності до початку активного росту «молодої» трави. Трав'яні пожежі, як правило, мають масовий характер, охоплюють великі площі і дуже швидко поширюються приводячи до значних, а в деяких випадках до катастрофічних, наслідків...Збережімо наші ліси від пожеж!

З настанням теплої погоди стають можливими лісові пожежі. Найбільш „гарячими” місяцями є липень і серпень, проте вже навесні, зазвичай, торішня трава швидко висихає на сильному весняному сонці і легко займається від сірника або цигарки. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. На гасіння лісових пожеж витрачаються величезні сили та засоби...Що робити, якщо розбився термометр?


Про те, як правильно зібрати ртуть, що витекла з розбитого термометра, і як уникнути її шкідливої дії повинен знати кожен!

Ртуть небезпечна. Це аксіома. Потрапити в організм вона може двома шляхами: через травний тракт або через дихальні шляхи. З’їсти ртутну кульку ви, звичайно, навряд чи зможете. (Виняток – ви маленька дитина. Але в цьому випадку потрібно викликати блювоту і терміново телефонувати до швидкої). А ось вдихнути пари ртуті при наявності розбитого градусника – запросто. Результат – ртутне отруєння, яке довгий час може протікати без яких-небудь загальних симптомів. Дратівливість, нудота, схуднення. Подумаєш, з ким не буває: тиждень був складним, і потім – у місті взагалі жити шкідливо. Проте отруєння повільно, але вірно підкрадається до найважливішої ділянки нашого організму – центральної нервової системи і нирок...


читати далі...Експрес інформація від ДСНС.

Ситуація в області з пожежами залишається складною. Так, з початку 2017 року в області сталася 431 пожежа, з них значна кількість пожеж у житловому секторі. На місці пожеж виявлено тіла 12 загиблих. Пошкодження отримали 11 громадян. Занепокоєння викликають пожежі у житловому секторі. Переважна більшість загиблих втратили життя у власному помешканні. Так, випадки загибелі людей відбулися:
-         12 січня в селі Туники Богуславського району під час гасіння пожежі рятувальниками виявлено тіло загиблого власника будинку 1953 року народження. Причини трагедії встановлюються;
- 15 січня в смт. Клавдієво-Тарасове Бородянського району в будинку , під час розвідки, рятувальники виявили тіло загиблого чоловіка 1951 р.н., який і був господарем;
- 22 січня в селі Бобрик Броварського району через порушення експлуатації пічного опалення загинув господар будинку 1967 року народження;
- 01 лютого в с. Веселинівка, Баришівського району загинув власник будинку;
- 07 лютого в с. Діброва, Бородянського району та с. Пінчуки, Васильківського району під час гасіння пожежі в приватних житлових будинках знайдено тіла загиблих чоловіка 1957 року народження та жінки 1922 року народження відповідно.
- 11 лютого в с. Жуківка, Згурівського району під час гасіння пожежі виявлено тіло  чоловіка 1961 року народження .
Під час осінньо-зимового опалювального сезону, часу, коли здійснюється інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів, небезпека виникнення пожеж набирає загрозливих масштабів.
Основним причинами пожеж залишаються порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі, необережне поводження з вогнем осіб в нетверезому стані. Трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються вдома одні, без нагляду дорослих в закритих квартирах, будинках, де топляться печі або ввімкнені в електромережу електропобутові прилади. З настанням холодів виникають пожежі у підвалах багатоповерхових будинків, жертвами яких стають особи без певного місця проживання і діти. Небезпечні такі пожежі виділенням великої кількості диму, що проникає в під’їзди та квартири, загрожуючи життю його мешканців.
Не можна нехтувати правилами пожежної безпеки, думати, що зі мною цього не станеться і мене пожежа не торкнеться.
Тому, щоб уникнути трагедії слід дотримуватися таких правил:
- не використовуйте саморобні електронагрівачі;
- не експлуатуйте печі що мають тріщини;
- не використовуйте для обігріву приміщень газові плити;
- не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу-він пересохне і спалахне;
- не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади;
- не слід палити груби і печі з незакритою топкою;
- не захаращуйте підвали сміттям, вхідні двері зачиняйте на надійні замки;
Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі - допоможе зберегти життя!

Правила безпеки поводження з електричними приладами

Кожен день ти користуєшся електричними приладами, але потрібно знати, що вони криють у собі небезпеку. Так, дія електричного струму на людину може при­зводити до електричних травм та пошкоджень, таких як скорочення м'язів, що супроводжується сильним болем, втратою свідомості, порушенням роботи серця чи дихання (або обох цих порушень разом). Іноді трапляються нещасні випадки від дії електричного струму, які приводять до смерті людини. Та щоб уникнути багатьох неприємностей, тобі достатньо завжди пам’ятати та дотримуватись правил поводження з електричними приладами:
Електронагрівальні прилади, такі як електрочайник, електроса­мовар, електропраска, електрокамін та інші, потрібно включати в електромережу справними.
Якщо ти дивишся телевізор, а екран погас або почав миготіти, ні в якому разі не можна по ньому стукати. Він може загорітися або навіть вибухнути. Його треба негайно вимкнути.
Якщо щось потрапило до телевізора, радіоприймача та інших електроприладів, які працюють, треба в першу чергу їх вимкнути. Ні в якому разі не можна лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли електроприлад увімкнутий.
Переважна кількість побутових електроприладів є переносними, і при цьому часто виникає пошкодження їх ізоляції. Також буває, що електричний дріт обірвався чи оголився. У таких випадках ні в якому разі не торкайся оголених місць, бо це може призвести до травми.
Не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електро­прилади.
Забороняється тягнути за електричний шнур руками, тому що він може обірватися і вразити електричним струмом.
Не можна заповнювати водою ввімкнені в електромережу чайники, кавоварки, каструлі.
Не торкайся мокрими руками та не витирай вологою ганчіркою електричні кабелі, штепсельні розетки, вимикачі, інші електроприлади, ввімкнені в електромережу.
Не можна підвішувати речі на кабелі.
Не можна бавитись із штепсельними розетками – це загрожує твоєму життю.
Коли ідеш з дому – всі електроприлади мають бути вимкнені.
Використання електричних приладів не за призначенням або не­вміле користування ними, може призвести до пожежі!
Але якщо вже так сталося, що електричне обладнання загорілося, то перш за все потрібно:
вимкнути електрорубильник. (А ти знаєш, де знаходиться електрорубильник твого помешкання? Якщо ні, тоді негайно попроси своїх батьків показати тобі його і навчити, як ним користуватися!)
Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати: не можна застосовувати для гасіння воду та пінні вогнегасники, можна лише порошкові;

Терміново телефонуй за номером 101 і викликай пожежників на допомогу.

  Якщо електроприлад зайнявся, спробуй діяти за такою схемою:

-       обмотай руку сухою ганчіркою, висмикни вилку з розетки;

-       накрий палаючий предмет ковдрою;

-       повідом дорослих про пожежу. 

Під час прогулянки ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

-       підходити до оголених дротів і чіпати їх руками;

-       розводити багаття, запускати повітряних зміїв під лініями електропередач;

-       гратись поблизу підстанцій.

 Якщо не забувати ці прості правила, то можна уникнути багатьох неприємностей.
Пам’ятай, несправності в електромережі й електричних приладах може усунути лише спеціаліст-електрик!Пожежі «під градусом»

Із сумної статистики попереднього року ми можемо зробити висновки, що більшістю причин виникнення пожеж являється вживанням алкогольних напоїв власниками будівель. Отже, пожежа і оковита  - невід’ємні «друзі», що крокують поруч. Основними причинами загорань в таких випадках являється : необережне поводження з вогнем, паління в помешканні, перекалювання пічного опалювання та перевантаження електромережі.
    Оскільки продовжуються  свята, то спиртні напої серед українців вживаються частіше. А якщо ще й мороз стоїть на заваді святам, то «зігрітися» просто необхідно (так вважає більшість громадян). Люди впевнені в тому, що спирт має зігріваючий ефект, і для замерзлої людини ковток чогось міцного – найкращі ліки. Але високі дози алкоголю підсилюють кровообіг в шкірі, вона червоніє, з’являється приємне відчуття тепла, дуже оманливе, адже в цьому випадку посилюється тепловіддача, і організм починає охолоджуватись ще швидше.  Знаємо, що  людина під оковитою втрачає відчуття реальності, не може контролювати свої дії та не відноситься серйозно навіть до маленького загорання. А диму без вогню не буває і з малого займання може розгорітися велика пожежа, яку самотужки подолати не вдасться. Як говорить народна мудрість : « З маленької іскри великий вогонь буває». І добре як це закінчиться тільки втратою майна.
    Згурівський РС ГУ ДСНС у Київській області застерігає - будьте пильними та обережними, не наражайте на небезпеку себе та своїх рідних. Адже розумний той, хто озброєний знаннями і вчиться на чужих прикладах. 

                                    СЛУЖБА "101" ІНФОРМУЄ

ПІДВЕДЕННЯ  ПІДСУМКІВ  ДІЯЛЬНОСТІ  ЗА  2016  РІК

 

Традиційно, на початку нового року підбиваються певні підсумки діяльності за минулий рік. Як і в попередні роки, підсумки діяльності підведені і в  Згурівському РС та 26-ДПРЧ 6-ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області. Отже, за 2016 рік:
-         зареєстровано виїздів за сигналом «Тривога» – 79 (за 2015 рік – 82);
-         зареєстровано пожеж – 42 (за 2015 рік – 50);
-         коротких замикань електропроводки без послідуючого горіння – 4 (за 2015 рік – 4);
-         виявлено загиблих на місці пожежі – 7 (за 2015 рік – 1);
-         травмовано на місці пожежі – 0 (за 2015 рік – 1);
-         прямі збитки нанесені пожежами становлять – 4 202 600 (за 2015 рік – 2 673 829 гривень;
-         врятовано на суму ≈ 6 800 000 (за 2015 рік ≈ 4 288 000гривень);
-         виїзди на ДТП – 4 (за 2015 рік – 5);
-         інформація по пожежі не підтвердилась (хибних викликів) – 7 (за 2015 рік – 10);
-         надзвичайних ситуацій – 0 (за 2015 рік – 0);
-         аварійно-рятувальні роботи – 10 (за 2015 рік – 2);
-         ліквідація наслідків несприятливих погодніх умов – 0 (за 2015 рік – 0);
-         контрольоване спалювання сміття – 6 (за 2015 рік – 7);
-         надання допомоги іншим службам – 0 (за 2015 рік – 6);
-         надання допомоги іншому району – 2 (за 2015 рік – 3).
Причини виникнення пожеж:
-         несправність пічного опалення – 5 (за 2015 рік – 2);
-         перекалювання пічного опалення – 2 (за 2015 рік – 0);
-         коротке замкнення в електромережі – 2 (за 2015 рік – 7);
-         несправність побутової техніки – 2 (за 2015 рік – 1);
-         необережне поводження з вогнем – 26 (за 2015 рік – 35);
-         занесення стороннього джерела запалювання (підпал) – 3 (за 2015 рік – 0);
-         збій в роботі технологічного обладнання – 2 (за 2015 рік – 2);
-         самозаймання – 1 (за 2015 рік – 0).
Внаслідок пожеж:
-         знищено будівель і споруд – 6 (за 2015 рік – 8);
-         пошкоджено будівель і споруд – 32 (за 2015 рік – 31);
-         знищено одиниць техніки – 0 (за 2015 рік – 1);
-         пошкоджено одиниць техніки – 0 (за 2015 рік – 3);
-         знищено грубих кормів (тон) – 0,5 (за 2015 рік – 72,7 тон);
-         кількість пожеж трав’яного покриву/ гектарів – 6/26,5 (за 2015 рік підрахунки не велись).
Врятовано:
-         будівель і споруд – 84 (за 2015 рік – 65);
-         тварин – 54 (за 2015 рік – 200);
-         одиниць техніки – 2 (за 2015 рік – 10).
Підводячи підсумки і вдивляючись в «сухі» цифри статистики, видно, що «левова» частка пожеж виникла від так званого «людського фактора», тобто, фактично, до виникнення всіх пожеж, так чи інакше, причетні люди. Тож, вкотре, вдумайтесь, адже за кожною цифрою, без перебільшення, «стоять» величезні збитки, «поламані» долі, а іноді і втрачене життя.
Як відомо, все пізнається в порівнянні. От пропоную, на прикладі нашого району, порівнять кількість загиблих внаслідок війни на сході нашої країни і кількість загиблих на пожежах. Те ж саме порівняння можна зробить і по знищеному чи пошкодженому майну. Тож який ворог страшніший?.. Питання риторичне. Можу сказать з повною упевненістю, що ворог під назвою вогонь, на відміну від інших ворогів, не залишить Вам і Вашому майну жодного шансу…
Пожежно-рятувальна служба Згурівщини завжди готова, по першому повідомленню, в найкоротший термін, прибуть на допомогу тим, хто опинився в біді. Можна бути певним, що, в разі біди, набравши на телефоні номер: «стаціонарний» – 101, 5-11-01; «мобільні» – 063-975-75-67, 068-790-32-80, 050-200-92-05, кваліфікована допомога прийде вчасно. Але, в той же час, хочеться нагадать просту істину, що пожежі лекше запобігти аніж потім її ліквідувать. Особливо в наш складний час. Тож бережіть себе, своїх рідних і близьких та своє майно від найстрашнішого лиха (в кого була пожежа, той знає, що це таке).
БЕЗПЕЧНОГО ВАМ 2017 РОКУ!
 

Начальник Згурівського РС ГУ ДСНС України у Київській області

майор служби цивільного захисту Хоменко Р.М. 

НЕПРАВДИВИЙ ВИКЛИК

 

         Нещодавно в районній газеті, пожежно-рятувальна служба вже торкалась проблем неправдивих викликів. Зокрема в тій статті було вказано, що завдяки таким, так би мовити оригіналам, може скластися ситуація коли люди дійсно потребуватимуть допомоги, але їм не зможуть її надать вчасно, адже черговий караул буде знаходиться зовсім в іншому місці, завдяки отаким людям… На щастя на цей раз все обійшлося але ж може і не обійтись. Хочеться запитать в отаких от розумників, як тоді їм спатиметься, коли десь через їхній «жарт» станеться трагедія? Хоча це мабуть по перше питання риторичне, а по друге, скоріше за все, отакий оригінал, з таким розумовим рівнем, все рівно нічого не зрозуміє. Будемо надіяться що можливо хоча б оточуючі цієї людини вкажуть їй на її вчинок…

       Двадцять девʹятого грудня об 11 годині 24 хвилини, на ПЗЧ 26-ДПРЧ 6-ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області поступило телефонне повідомлення з номера 068-353-38-82 (номер визначено за допомогою АОН), про загорання житлового будинку за адресою: Згурівський район село Нова Олександрівка вулиця Леніна, 9 (запис розмови диспетчера з заявником записано за допомогою реєстратора мовних повідомлень). Причому, судячи по голосу, телефонувала дівчина або молода жінка. Об 11 годині 45 хвилин перший підрозділ прибув до місця виклику. По зовнішніх ознаках та за результатами розвідки ознак пожежі виявлено небуло, виклик об 11 годині 50 хвилин було кваліфіковано як неправдивий. В цей же час, тобто в 11 годин 50 хвилин, на ПЗЧ підрозділу поступило повідомлення про загорання всередині житлового будинку в селі Володимирівське. Черговий караул прибув до місця виклику о 12 годині 14 хвилин. На момент прибуття всередині будинку внаслідок пожежі було пошкоджене майно та було сильне задимлення. Добре, що місцеві жителі не дали вогню розповсюдиться…

В даній статті спеціально вказаний номер телефону «жартівниці». Можливо хоча б в такий спосіб людина задумається про скоєне і їй стане соромно за свій вчинок.

Загалом лише за грудень було зафіксовано два виклики коли інформація пожежі не підтвердилась. І що цікаво в обох випадках телефонували саме жінки.

Насам кінець повідомляю, що телефонні номери викликаючих пожежно-рятувальну службу фіксуються спеціальними пристроями. Також фіксується і сама розмова викликаючого з диспетчером. Також наголошую, що неправдивий виклик спеціальних служб тягне за собою адміністративну відповідальність. Тож перед тим як так «жартувати», подумайте про наслідки.

 Обережно: відлига! Рятувальники закликають громадян не виходити на тонку кригу

 

Розпочалася відлига - й одразу суттєво зріс ризик провалитися під лід, який почав стрімко втрачати міцність, й опинитися у крижаній воді.

Державна служба з надзвичайних ситуацій закликає громадян бути обачними та не виходити на тонку кригу водойм. Це надзвичайно небезпечно! Необдумана та необережна поведінка загрожує вашому життю і здоров'ю. Крім того, небезпечно кататися на ковзанах у необлаштованих для цього місцях.

Нагадуємо, що для одного пішохода безпечним вважається лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 см (для масового катання - 25 см); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 см.

Якщо ви опинилися на кризі, то пересуватися треба по вже протоптаних стежках або слідах на льоду. Якщо їх немає, маршрут свого руху необхідно продумати заздалегідь.  Перед тим, як переходити водойму, пробийте лунки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду. Рекомендована відстань між ними – 5м. Впевніться у безпечності переходу. Подивіться, чи немає підозрілих місць на кризі. Лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики), тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід. Необхідно оминати ділянки, покриті товстим шаром снігу, де лід завжди тонший. Тонкий лід також там, де б'ють ключі, де швидка течія або у місцях, де струмок впадає в річку.

Особливо обережно спускайтеся з берега, лід може нещільно з'єднуватися із берегом, часто в таких місцях є тріщини, під льодом може бути повітря.

Під час руху на льоду бажано мати палицю, щоб перевіряти його міцність. Якщо після першого удару палицею на ньому з'являється вода або він пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви взуття від льоду. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.

Якщо ви на лижах, намагайтеся рухатися по вже прокладеній лижні. Кріплення лиж відстібніть, щоб мати можливість швидко їх зняти. Палиці тримайте в руках, але петлі лижних палиць не накидайте на кисті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще волочіть на мотузці на 2-3 м позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (пішоходами) повинна становити не менше 5 м.

Якщо під час руху лід почав тріщати або на ньому з'явилися характерні тріщини, негайно повертайтеся назад. Не біжіть, відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Якщо ви провалилися під лід, широко розкиньте руки по краях льодового пролому та намагайтеся не зануритися під воду з головою. Дійте рішуче, не панікуйте. Навіть якщо ви провалилися під воду, є дуже високий шанс врятуватися. Намагайтеся не обламувати край льоду. Не допускайте різких рухів, вибирайтеся на лід, наповзаючи на нього грудьми і по черзі витягайте на поверхню ноги. Намагайтеся зайняти найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового пролому, відкотіться від нього, потім повзком рухайтесь в той бік, звідки прийшли, оскільки там міцність льоду уже перевірена. Незважаючи на те, що  у вас з'явиться бажання побігти і таким чином зігрітися, не втрачайте пильності і спокійно рухайтесь аж до самого берега. На березі намагайтеся зігрітися, рухайтесь аж поки не дістанетесь безпечного теплого місця.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина негайно сповістіть про це рятувальників і всіх, хто є поруч. Якщо ви намагатиметесь допомогти, повідомте про це самого потерпілого. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру і повзіть на них – це збільшить площу опори. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, оскільки лід проломиться і ви також опинитесь у воді. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть витягти людину з води. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба з відстані 3-4 м від місця розколу. Якщо ви не один, лягайте ланцюжком на кригу, тримаючи один одного за ноги, і таким чином рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і відповзайте з небезпечної зони. На березі укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Відправлятися на водойми поодинці небезпечно. Намагайтеся завжди повідомляти своїх знайомих про ваше місцезнаходження.

Не забувайте, що зимова підлідна ловля риби вимагає суворого дотримання правил безпечної поведінки. Не можна пробивати близько одна від одної багато лунок. Не можна збиратися великими групами на одному місці. Не можна пробивати лунки на переправах. Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Завжди майте під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 м, тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

ПАМ'ЯТАЙТЕ!

 Дотримання елементарних правил безпечної поведінки допоможе вам зберегти своє життя і життя людей, які знаходяться поруч з вами. Не забувайте роз'яснювати ці правила дітям.

 


ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Ситуація в області з пожежами залишається складною.   Так з початку 2016 року в області сталося 4643 пожеж, з них переважна більшість у пожеж у житловому секторі.  Під час пожеж виявлено тіла 106 загиблих. Пошкодження отримали 57  громадян. Занепокоєння викликають пожежі у житловому секторі. Переважна більшість загиблих втратили життя у власному помешканні.  Так,  випадки загибелі людей відбулися...
Попередження пожеж сухої рослинності
 

З настанням осені загострюється проблема щодо спалювання сухої рослинності. Неодноразово в районній газеті виходили публікації стосовно цього. Всі знають про шкоду заподіяну даними пожежами. Але, в той же час, не було ще весни чи осені щоб підрозділи пожежно-рятувальної служби не виїздили на дані пожежі. Обов’язково, вибачте за різкість, знайдеться «розумник» чи «розумниця» які, керуючись невідомо чим, підпалять суху траву. А тоді з задоволенням дивляться як на виклик мчить пожежно-рятувальний автомобіль, навіть не усвідомлюючи своїм недолугим розумом, що в цей час десь можливо виникне набагато «серйозніша» небезпека і потрібно буде рятувати чиєсь життя...

читати далі...
Будьте пильними та обережними!

    У зв’язку із похолоданням і відключенням житлових будинків від теплопостачання та гарячої води, у населених пунктах суттєво збільшується кількість пожеж. Основними їх винуватцями стають обігрівачі, найчастіше саморобні, низької якості та кустарного виробництва, що не мають сертифікату відповідності. Масове одночасне використання електроприладів може призвести до значних електричних перевантажень, і, відповідно, до масових пошкоджень електричних мереж. Нерідко, коли в будинках вимикають світло, пожежі трапляються через залишені без нагляду запалені свічки, несправність камінів та печей.
  У зв’язку з цим рятувальники МНС просять громадян бути особливо обережними, користуючись опалювальними приладами та печами. МНС закликає суворо дотримуватись таких правил безпеки: використовуючи електрообігрівачі, треба перевіряти справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів; уважно вивчіть інструкцію з використання; у жодному разі не можна користуватися саморобними, кустарно виготовленими та пошкодженими електрообігрівачами; уникайте перевантаження електромережі шляхом одночасного ввімкнення декількох споживачів енергії; не залишайте ввімкненими обігрівачі на ніч, нічого не кладіть на них сушитися; ніколи не дозволяйте дітям гратися біля обігрівачів та наглядайте за ними.      
«Тихе» полювання або обережно - ГРИБИ!

    Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, втрати здоров’я, а іноді й смерті.          

    Мабуть, чи не кожен грибник, рахує що він найбільший професіонал у «тихому» полюванні і небезпека може чатувати на кого завгодно лише не на нього. Але це не так. Небезпека чатує на кожного хто збирає чи споживає гриби. Для прикладу: декілька років тому у Львівській області, в одній сім’ї, від отруєння грибами, загинуло двоє дітей шкільного віку, а їхні батьки отримали тяжке отруєння, що призвело до втрати здоров’я. Скептично налаштована людина може сказати, що це «рядовий» випадок, яких трапляються десятки в «грибний» сезон. Це дійсно так якби не одне «але». На момент отруєння, голова сім’ї - УВАГА!!! 23 роки пропрацював лісником, а сама сім’я проживала біля лісу і, зі слів, весь час збирали і споживали гриби в будь-якому вигляді...

 

Правила безпеки при поводженні з газом

    У нашій країні як паливо широко використовується газ. Майже в кожній квартирі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли.
    Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом, знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил.

Основні вимоги безпечної експлуатації побутового газового устаткування

Для попередження виникнення пожежонебезпечної ситуації потрібно правильно користуватися побутовими газовими приладами.

Запам’ятайте основні вимоги для попередження пожежі:

-    Забороняється користуватися несправними газовими приладами чи використовувати їх не за призначенням.

-  Не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників в приміщення починає надходити газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, протяг не загасив полум’я.

Якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення.

Категорично забороняється сушити білизну чи волосся над плитою із запаленими пальниками.

Не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко займатися: папір, тканини тощо.

Порядок дій при виявленні запаху газу:

-  ні в якому разі не використовуйте сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню; не вмикай світло та будь-які електроприлади; не користуйся електродзвінками квартир; не використовуй телефони з дисковими номеронабирачами;
-  негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани на плиті;
-  відчиніть вікно і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення;
-  викличте аварійну службу газу за телефоном 104 і залиш приміщення.

Порядок дій у разі вибуху газу та пожежі в приміщенні:

-    якщо є можливість терміново перекрийте вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними;
-    негайно повідомте пожежну охорону за телефоном101 та аварійну службу газу за телефоном 104, якщо є постраждалі викличте швидку медичну допомогу за телефоном 103.

Правила поведінки при отруєнні газом:


-  відчиніть вікна, двері;

-    потерпілого необхідно винести на вулицю і розстебнути одяг на грудях. На голову покласти холодний компрес, а до ніг грілку, обризкати обличчя холодною водою, дати понюхати нашатирний спирт, напоїти міцним чаєм, та викличте швидку медичну допомогу за телефоном 103.

Будьте завжди уважними при користування газом, неухильно дотримуйтесь правил експлуатації газових приладів – у цьому запорука вашої безпеки!

 

Провідний фахівець Згурівського РС

ГУ ДСНС України у Київській області

Лейтенант служби цивільного захисту            Литвинець Роман Миколайович

 

Звернення Головного управління ДСНС України у Київській області до населення

    У зв’язку з  тривалою спекотною погодою в області загострилася ситуація з  пожежами в природних екосистемах та на відкритих територіях. Через що, Головне управління ДСНС України у Київській області звертається до населення з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки!
    Причинами пожежі в лісі та на відкритих територіях можуть стати блискавка або засуха, але головною причиною виникнення пожеж є необережність людини. Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:
– не розводьте багаття у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
– не засмічуйте місце відпочинку;
– обгороджуйте та розчищайте місце розпалення багаття;
– не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та господарчими будівлями;
– не розкидайте недопалки та сірники на суху лісову підстилку;
– стежте, щоб діти не бавилися з вогнем;
– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
– приберіть місце погашеного вогнища, переконайтесь, що горіння відсутнє.
    Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів та  на відкритих територіях. Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі. Будьте пильними та у разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером Служби порятунку «101».

СЛУЖБА «101» ІНФОРМУЄ


    Жнива завжди були умовно певним «підсумком» роботи селян і вимагали високого рівня організації та відповідальності. Крім турбот, пов’язаних з підготовкою жнивного інвентарю, працівникам агропідприємств потрібно захищати врожай від стихійних лих та пожеж.
    Незабаром жнивна компанія розпочнеться і на території Згурівського району. Для працівників сільського господарства настане «найгарячіша» пора року. В усіх господарствах триває підготовка техніки. Одним з найважливіших питань в цьому напрямку є приведення техніки в задовільний технічний та протипожежний стан, забезпечення її первинними засобами пожежогасіння. До початку жнив вся збиральна техніка повинна бути в доброму технічно справному стані, а також бути обладнаною справними іскрогасниками...

Головне управління ДСНС України у Київській області повідомляє

Внаслідок тривалих, сильних морозів на території Київської області суттєво збільшилась кількість пожеж.

На Київщині з початку 2014 року вже виникло понад 330 пожеж на яких загинуло майже 30 осіб. У порівнянні з минулим роком спостерігається збільшення майже на 70 %. В таких районах, як Бориспільський, Бородянський, Києво-Святошинський та Яготинський - пожежі збільшилися у 2 рази.

 
ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Основні причини від яких виникають пожежі -  перевантаження електромережі та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

Щоб такого не трапилося пожежі, необхідно суворо дотримуватися встановлених для всіх правил пожежної безпеки в побуті та, перш за все, вимоги пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів.

Це слід виконувати кожному:

- слід вчасно проводити ревізію електропроводки, утримувати в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади;

- категорично забороняється підвішувати абажури на електричних проводах, заклеювати електропроводку шпалерами, зафарбовувати олійною фарбою, включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

- йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати включеними електроприлади, що працюють в режимі очікування.

Вже триває опалювальний  сезон. А пічне опалення завжди створювало і створює чимало проблем населенню, особливо в сільській місцевості, де в кожному будинку є піч - об'єкт підвищеної пожежної небезпеки.

Тому варто ще раз нагадати правила пожежної безпеки при експлуатації печей. Перед початком опалювального сезону всі печі повинні бути відремонтовані і ретельно перевірені. Пам'ятайте - наслідки пожежі непорівнянні з витратами на ремонт вашого «домашнього вогнища».

Щоб уникнути біди, не слід залишати без нагляду розтоплені печі та накаляти  їх,  також експлуатувати печі без протипожежної розділки, використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.

Відзначимо,  що пічні пожежі діляться на дві групи. По-перше, причиною загоряння може бути порушення правил влаштування печі. Наприклад, недостатні відстані між димарем печі і дерев'яними конструкціями перекриттів будинку. Сюди ж можна віднести відсутність підтопочного листа, в результаті чого через випад вугілля загоряється підлога.

Інша проблема - порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі. Також часто закінчується пожежею розпалювання печей бензином, гасом та іншими легкозаймистими рідинами. Крім того, не можна топити печі з відкритими дверцятами, сушити на них одяг, дрова та інші матеріали, а поверхні опалювальних приладів і димових труб необхідно систематично очищати від пилу і білити. Виявлені в печі тріщини і неполадки необхідно своєчасно усувати.

Окрім цього,  останнім часом на території Київщини, почали інтенсивно розбудовувати лазні та сауни. І саме початок 2014 року розпочався з пожежі у лазні.

Виникнення пожеж у лазнях (саунах) найбільш ймовірне під час їх експлуатації. Одним з найбільш пожежонебезпечних місць в лазні є парильне приміщення, адже поєднання високої температури і деревини призводить до хімічного процесу – піролізу, в ході якого дерево може самовспалахнути. Саме в парильному приміщенні з перегрітої деревини можуть виділятися гази, здатні до самозаймання.

Також пожежа може виникнути через неправильно встановлене електрообладнання і  не відповідне його використання. Неправильний монтаж печі в парильному приміщенні – ще одна причина виникнення пожежі - не витримування належної відстані від печі до стін, які оздоблюють легкозаймистими декоративними матеріалами - це, знову ж таки, призводить до перегріву і спалаху деревини.

Щоб вберегти власну лазню від пожежі рекомендується виконувати наступні правила пожежної безпеки:

- віддаліть легкогорючі частини лазні (дерев'яні) якнайдалі від печей і димарів. Для ізоляції можна використовувати будь-який матеріал, що не горить;

- на підлозі біля пічних дверцят, необхідно прибити металевий лист, щоб виключити можливість спалаху підлоги від випадаючих з печі частинок розжареного_вугілля;

- стіна, в яку врізається піч повинна бути оббита покрівельним залізом з підкладеним під нього подвійним шаром повсті, просоченої глиняним розчином, або обштукатурена;

- потрібно своєчасно закладати тріщини печі, які можуть виникнути в процесі експлуатації.Також не слід користуватися електронагрівальними побутовими приладами та сушити  одяг на огорожі печі-кам'янки, або безпосередньо поблизу від неї.

Дотримуйтесь протипожежного режиму в приміщеннях лазні (сауни).

Якщо сталася пожежа, телефонуйте за номером 101. Намагайтеся якнайшвидше покинути палаюче приміщення. Не втрачайте часу на порятунок майна, головне - врятувати себе і інших.

Згурівський район

Прапор Згурівського району
Основні дані
Країна: Україна
Область/АРК: Київська область
Код КОАТУУ: 3221900000
Утворений: 25 вересня 1986 року
Населення: 19 311 (на 01.01.2011)
Площа: 763,08 км.кв
Густота: 30 осіб/км.кв
Тел. код: +380-4570
Поштові індекси: 07600—07653
Населені пункти та ради

Районний центр: Згурівка
Селищні ради: 1
Сільські ради: 20
Смт: 1
Села: 40

Районна влада

Адреса: 07600, Київська область, Згурівський р-н, смт. Згурівка, вул. Українська, 19, (04570) 5-11-14Мапа району
Районне друковане видання
Панорама
Згурівський форум
За здорове життя!

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Яндекс.Метрика