Правила поведінки на воді

     У спекотну погоду більшість мешканців намагається провести свій відпочинок поблизу води на річках, озерах, ставках та інших водоймах. Купання та плавання – це хороший, корисний і активний відпочинок. Адже свіже повітря, сонячні промені, купання і плавання зміцнюють здоров’я, роблять нас бадьорими, сильними і загартованими. Вправи у воді цілюще впливають на фізичний розвиток людини, і зокрема, дитини. При зануренні у воду, активізується робота серцево-судинної та дихальної систем, зміцнюється нервова система, формується правильна постава тощо.
       Вода приносить багато задоволення, але вона може завдати багато неприємностей людям, які не дотримуються правил безпечної поведінки на воді. Часто трапляються трагічні випадки, які виникають через невміння людини повестися у доволі нескладних, здавалося б, ситуаціях. Саме до таких відносяться необережне поводження людей, особливо дітей, на воді. Іноді страждають і добрі плавці, якщо нехтують правилами безпеки на воді, особливо в незнайомій водоймі.
Характерними причинами загибелі на воді є купання в непристосованих для цього місцях, часто у нетверезому стані та в темний час доби.
Більше 50 % нещасних випадків у водоймах припадає на дітей. Статистика летальних випадків щороку вражає. За даними МНС України найбільше людей тоне через порушення правил купання та плавання у необладнаних та заборонених місцях.
 Відтак, нагадуємо основні правила безпеки, яких необхідно дотримуватись на воді.
Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

– правильний вибір та обладнаны місця для купання;

– навчання дорослих і дітей плаванню;

– суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;

– постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Загальні правила поведінки на воді:
1.     Відпочинок на воді повинен бути тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
2.     Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
3.     Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
4.     Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
5.     Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища.
6.     Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
7.     При  купанні дітей дорослі зобов’язані постійно спостерігати за дітьми, що купаються.

 Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

Правилами поведінки на воді забороняється:
1.     Купатися в місцях, які не визначені та не обладнані для купання людей.
2.     Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.
3.     Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
4.     Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
5.     Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.
6.     Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання.
7.     Вживати спиртні напої під час купання.
8.     Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.
9.     Допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.
10.    Подавати помилкові сигнали небезпеки.


Сектор ЖКГ та ЦЗ РДА

 

Вибухонебезпечні предмети:

як не стати жертвою небезпечної знахідки?

Час від часу в землі відшуковують небезпечні знахідки - вибухові предмети, що й до сьогодні являють велику загрозу життю і здоров'ю людей. Це різні види боєприпасів: артилерійські снаряди, артилерійські та реактивні міни, авіаційні бомби, інженерні міни, ручні гранати. Більшість із них залишились нам у спадок після Другої світової війни, але і в післявоєнний час цей «арсенал» постійно поповнювався сучасними боєприпасами, які не вибухнули з різних причин на військових полігонах та за їх межами. Зовні небезпечні предмети нагадують безформенні шматки металу.
    Зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють, проте вони не втрачають здатності вибухати навіть від невеликого тертя, струсу чи легкого удару.
    До жодних самостійних дій вдаватися не можна.  У наш час  вибухонебезпечні предмети можна знайти  у ході будівельних робіт, при проведенні сільськогосподарських і польових робіт, під час збору металобрухту.  Із приходом теплої пори, як свідчить статистика, кількість таких небезпечних знахідок  зростає.
При виявленні підозрілого предмета, що може виявитися вибухонебезпечним:
- не чіпайте, не відкривайте, не рухайте знахідку;
- зафіксуйте точний час, коли вона була виявлена;
- відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;
- відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;
- припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;
- організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;
- про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно ТЕРМІНОВО повідомити місцеві органи влади абозателефонувати за номером телефону «101».

Категорично забороняється:

- брати вибухонебезпечний предмет у руки, зберігати його, нагрівати та ударяти по ньому;- переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;
- намагатися розібрати;
- використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь;
- заносити в приміщення;
- закопувати в землю;
- кидати в криницю або річку;
- здавати на металобрухт;
- використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів - петард чи вибухових пакетів.
 Не забувайте, що легковажне та необережне поводження з вибухонебезпечними предметами неодноразово призводило до загибелі або каліцтва як дітей, так і дорослих.
 Пам'ятайте! Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

Бджоли,  оси, джмелі і шершні

    Бджоли, оси, джмелі і шершні – комахи, що жалять, можуть бути небезпечними для людей, які мають підвищену чутливість до їх отрути.
    Бджіл, ос і шершнів приваблює аромат квітів, солодких парфумів, фрукти, солодощі, напої та яскравий одяг, тому, щоб уникнути укусів цих комах, необхідно:
- збираючись на прогулянку, одягати світлий, нейтральний одяг;
- проявляти обережність на ринках і в овочевих магазинах, поблизу кубел. Якщо їсте фрукти, простежте, щоб на них не було бджіл або ос;
- бути обережним в місцях скупчення комах, що жалять. Якщо оса виявляє нав'язливу цікавість, треба або завмерти і чекати, поки вона не відлетить, або різко переміститися в інше місце, але не махати руками;
-         не наближатися до бджолиних вуликів і осиних кубел;
- якщо оса сіла на рукав одягу, треба просто струсити її, не прихлопувати, інакше укус гарантований;
- Ніколи не пийте з носика чайника, банок і пляшок, що стояли відкриті. Уважно роздивіться, чи немає там небезпечних комах.

Ґедзі. Небезпека при укусах

    Ґедзі можуть переносити інфекції. У місці укусу може з'явитися відчуття жару, набряк, почервоніння шкіри, можливе також збільшення лімфатичних вузлів. Укус ґедзя може швидко перетворитися на значну припухлість з білим пухирем посередині. Ранка може загноїтися та боліти до двох тижнів, тому її негайно потрібно промити з милом, прикласти компрес з 40% спиртом і розчином питної соди.

Комарі. Небезпека при укусах

    Через специфічні властивості слини комара в місці його укусу утворюється невелике почервоніння, виникає свербіння, відчуття жару. Свербіння можна усунути, якщо змочити шкіру нашатирним спиртом або розчином питної соди; ½ чайної ложки на склянку води. Щоб уникнути укусів, обробіть тіло репелентом. Цей засіб повинен бути обов'язково в аптечці мандрівника чи мандрівної групи.


Мошки. Небезпека при укусах

    Мошки активні у спекотні сонячні дні. Їх приваблює світлий одяг та запах поту. Момент укусу мошки не відчувається, але через декілька хвилин з'являється відчуття жару, сильне свербіння, великий червоний набряк. Набряк спадає через декілька днів, а ось нестерпне свербіння може турбувати декілька тижнів. Діти звичайно розчісують місця укусу до крові та появи виразок. Численні укуси мошки можуть викликати підвищення температури і появу ознак загального отруєння. З метою полегшення стану якнайшвидше протріть шкіру нашатирним спиртом, а потім прикладіть лід. Усередину можна прийняти антигістамінний засіб з аптечки (наприклад, діазолін). Щоб уникнути укусів, необхідно обробити шкіру репелентом.


Зміни до Київської обласної програми індивідуального житлового будівництва на селі "Власний дім" [...]

ПЕРЕЛІК

використнайпростіших споруд подвійного призначення Згурівського району, підвальні приміщення яких,  можна будеовувати для укриття населення від можливих надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

    У зв’язку з погіршенням погодних умов та значним зниженням температури в районі забезпечено функціонування пунктів обігріву та прийому гарячого харчування. Мета їх функціонування – допомогти пережити зимову негоду особам, які опинилися в складних  погодних  умовах. 
       У період зимових холодів пункти обігріву на території району функціонуватимуть цілодобово.

Пункти обігріву:

1. Згурівська ЦРЛ (смт Згурівка, вул.Залізнична,7).

2.с.Турівка, вул.Київська,1(приміщення територіального центру  соціального обслуговування).

3. с.Войтове, вул.Миру,42 (приміщення територіального центру соціального обслуговування).

 

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ!

    В розпалі сезон риболовлі під льодом, катання на ковзанах на водоймах. Щоби не поповнити список жертв, настійно просимо дорослих та дітей дотримуватися таких правил поведінки на льоду:
·         перед  тим як стати на лід, уважно перевірте, чи немає підозрілих місць;
·         тонкий або крихкий лід може бути поблизу кущів, очерету у місцях, де водорості  вмерзли у лід;
·         обминайте ділянки, які покриті товстим прошарком снігу, під снігом лід завжди тонший;
·         особливо обережно спускайтесь з берега: лід може не щільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря;
·         не перевіряйте міцність льоду ударом ногою – це небезпечно!;
·         безпечним вважається лід  завтовшки не менше 7 сантиметрів;
·         катайтесь на ковзанах лише у перевірених місцях;
·         якщо лід почав тріщати – негайно повертайтесь, відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду. 

ШАНОВНІ РИБАЛКИ!

Зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поведінки на льоду:
·         не пробивайте поруч себе багато лунок;
·         не збирайтесь великими групами в одному місці;
·         не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега;
·         завжди майте під рукою 12-15 метрів міцної мотузки;
·         тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

ЯКЩО ВИ ПРОВАЛИЛИСЯ НА ЛЬОДУ РІЧКИ ЧИ ОЗЕРА І У ВАС НЕМАЄ ПРИ СОБІ НІЯКИХ ЗАСОБІВ ПОРЯТУНКУ:

·  поверніться спиною до кромки льоду, широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтесь від занурення з головою;
·         намагайтесь не обламувати краї льоду, без різких рухів, відштовхуючись ногами, вибирайтесь на лід;
·         вибравшись з льодового пролому, відкотіться від краю, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду перевірена;
·         незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти та зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтесь, поки не опинитесь в теплі.

 

ОБЕРЕЖНО, ОЖЕЛЕДИЦЯ!

    Разом з радісними новорічними святами  мандрує нашими вулицями і дворами ожеледиця.  В такі дні збільшується кількість пацієнтів травматологічних відділень лікарень. До вашої уваги -  прості рекомендації  щодо того, як уберегтися значних неприємностей у період ожеледиці:
·         пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих підборів;
· людям похилого віку краще в «слизькі дні» взагалі не виходити з будинку, але якщо виникла нагальна потреба вийти, не соромтесь взяти палицю з гумовим наконечником або шипом;
·прогулянки для вагітних жінок в ожеледицю без супроводу – небезпечні для здоров’я;
· зачекайте, поки приберуть сніг і розкидають пісок на обмерзлий тротуар;

ЯК ЗМЕНШИТИ РИЗИК ТРАВМ ПІД ЧАС ОЖЕЛЕДИЦІ?

· в такі дні під час ходьби будьте готові до можливого падіння;
·ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву;
·руки мають бути вільні від речей;
·при порушенні рівноваги – швидко присядьте, це збільшує шанс утриматися на ногах;
· у момент падіння згрупуйтесь, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться у часі і втратить свою силу;
·не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів;
·не ходіть біля самого краю проїжджої частини дороги;
·не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці;
·пам’ятайте, що під час ожеледиці значно збільшується гальмівний шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається призводить, як мінімум, до каліцтв, часто до загибелі;
· небезпечні в цей період прогулянки в нетверезому стані. 

ОСТЕРІГАЙТЕСЬ ПАДІННЯ  КРИЖАНИХ БУРУЛЬОК!

 Взимку, особливо в містах, під час відлиги зростає небезпека бути травмованим через падіння з дахів бурульок. Щоб  не стати жертвою крижаних бурульок необхідно:
· в дні утворення крижаних бурульок проходити далеко від дахів будинків – по середині тротуарів;
· комунальним службам міст і селищ встановлювати попереджувальні знаки і огорожі;
· пішоходам не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків;
·рятувальним службам різного підпорядкування попереджувати відповідальні служби про необхідність своєчасного усунення небезпеки падіння крижаних бурульок на пішоходів і можливих наслідків таких надзвичайних ситуацій;
· вдома, в загальноосвітніх закладах необхідно вести роз’яснювальну роботу серед дітей.
Бажаємо вам отримувати від зимового періоду тільки приємні емоції та враження!

УБЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ВІД ГРИПУ!

    Грип – це складне вірусне захворювання, вірус якого є мінливим. Відповідно, імунітет - недієвий, бо кожен новий штам може спричинити щороку нове захворювання. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, ймовірна передача інфекції за допомогою побутових предметів, тому так важливо  під час епідемії грипу часто мити руки, не торкатися брудними руками обличчя, носити маски у людних приміщеннях.   
    Більшість захворювань на грип викликають віруси А,В,С. Епідемія типу А виникає через кожні 2-3 роки, типу В – кожні 4-5 років. Небезпечним є те, що перехворівши на грип А , відразу ж можна захворіти на грип В,С.
    Епідемія грипу стається щороку, найчастіше в холодну пору року, і зачіпає до 15% населення Землі. Однак є люди, які майже не хворіють на грип. До них відносимо людей з
III і IV групами крові, але таких – не більше 25-30%. Хоч вони й не хворіють, але можуть бути носіями вірусів. А люди з I-ою групою крові, а особливо II-ою, дуже чутливі  до інфекції грипу та хворіють майже кожен рік.


Як же уберегти себе від грипу?

     Для профілактики цього захворювання і підвищення імунної захищеності організму пропонується прийняти курс фітотерапевтичних процедур, масажу, вітамінотерапії з використанням таких препаратів як „Гексавіт”, „Декамевіт”, „Ундевіт”, сиропу та відвару шипшини;

 • на початку епідемії грипу рекомендується застосовувати мефенамінову кислоту, рементадин, оксолінову мазь, діабазол;
 • народна медицина пропонує з метою запобігання захворюванню щоденно вживати цибулю, часник, овочі та фрукти, багаті на вітаміни;
 • потрібно більше перебувати на свіжому повітрі. Біг нормалізує циркуляцію крові, позитивно впливає на легені і покращує загальний психічний стан.
 • два рази на тиждень варто відвідувати сауну. Підвищена температура організму допомагає імунній системі боротися з інфекціями.
 • контрастний душ укріпляє м’язи і покращує циркуляцію крові, а також оздоровлює нервову систему.
 • слід якомога довше перебувати на сонці. Світло позитивно діє на імунну систему.
 • у щоденному раціоні мають бути овочі і фрукти, що містять багато вітамінів. Необхідно обмежити вживання алкоголю.
 • восени і взимку організм потребує великої кількості енергії. Сон добре зміцнює імунну систему.
 • у період епідемії грипу перед виходом на вулицю необхідно змащувати носові ходи кремом чи будь-яким жиром. Жирова плівка перешкоджає проникненню вірусів в організм. Цю процедуру необхідно повторювати декілька разів на день;
 • на першій стадії захворювання, що проявляється здебільшого сильним нежитем, часто достатньо попарити ноги, щоб зупинити розвиток хвороби;
 • головний ворог імунітету - сухе повітря, а також ліки, здатні висушувати слизову оболонку. Провітрюйте приміщення! Зволожуйте слизову оболонку! Для цього розчиніть 1 чайну ложку кухонної солі в 1 літрі кип’яченої води і регулярно капайте в ніс.
 • для інгаляції при кашлі чудово допомагають евкаліптовий лист і м’ята перцева. На один літр гарячої води достатньо трьох-чотирьох крапель настою;
 • кращому кровообігу в слизовій оболонці носа сприяють гарячі ванни для рук, починаючи від 350 С і поступово доводячи до   420 С протягом 10 хвилин;
 • джерелом вірусу є люди. Чим менше людей довкола вас, тим менше шансів захворіти.
 • слід пам’ятати, що грип загрозливий своїми ускладненнями, тому не варто вдаватися до самолікування. Необхідно викликати лікаря і виконувати його призначення. У нього ж ви можете дістати пораду про використання рецептів народної медицини.

Отже, бажаю вам зустріти прихід холодних зимових днів в доброму настрої і при міцному здоров’ї,  які подолають епідемії грипів будь-яких штамів.

 Бережімо ліс від вогню!

   Відомо, що улюбленим місцем відпочинку людей є ліс. Проте людина не дотримується правил пожежної безпеки, що інколи призводить до тяжких наслідків.
        Основною причиною лісових пожеж є порушення населенням вимог пожежної безпеки в лісах, а працівниками агрогосподарств - заходів пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт.
    Тому, щоб не трапилось біди, запам’ятайте: у лісі не можна кидати в траву чи на землю недопалки,бавитись сірниками, користуватись  легкозаймистими горючими матеріалами.
       Перш ніж розпалити багаття, необхідно вибрати відповідне місце біля річки або водойми, вирити неглибоку ямку і в ній розкласти вогнище. Місце для багаття можна також обкопати чи обкласти камінцями.

Пам’ятайте:

– вогнище не повинно бути занадто великим: полум’я може пошкодити розташовані поблизу дерева та кущі;
– забороняється розкладати багаття під деревами та поблизу високої сухої трави, бо це може призвести до пожежі.
        Але, якщо пожежа все-таки виникла, ви можете загасити її водою, засипати землею чи піском або збивати полум’я за допомогою широких гілок з листям. Якщо пожежа набуває значного розвитку, то необхідно зателефонувати в пожежно-рятувальну службу за тел. 101. 


Пам’ятка
 
Порядок дій населення у разі оголошення евакуації

 
    Одним із способів захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є загальна евакуація з територій у разі виникнення загрози:
— аварій з викидом радіоактивних та небезпечних хімічних речовин;
— катастрофічного затоплення місцевості;
— масових лісових пожеж, землетрусів, зсувів, інших геологічних та гідрогеологічних явищ і процесів.
    У повсякденних умовах громадяни за місцем роботи або проживання повинні з’ясувати та знати:
— про включення їх особисто та членів родини до списків на евакуацію;
— місце розташування збірного пункту евакуації (далі – ЗПЕ) або місце збору перед відправленням на ЗПЕ;
— сигнали оповіщення цивільного захисту та як діяти за сигналами.
  У разі оголошення про початок евакуації громадяни прибувають на ЗПЕ або на місце збору перед відправленням на ЗПЕ.
    Перед тим, як залишити житло, необхідно:
— зачинити вікна;
— вимкнути газ, воду і електрику;
— забрати продукти з холодильника.
    З собою мати:
---- паспорт, військовий квиток, документи про освіту і фах, посвідчення про шлюб і народження дітей, пенсійне посвідчення та інші документи;
— валізу (рюкзак) з одягом по сезону, постільною білизною, особистими речами і предметами гігієни, необхідними медикаментами;
— гроші, цінності, продукти харчування і воду на 3 доби.
    Документи, речі та продукти харчування рекомендується покласти в герметичні пакети або ємності.     Загальна вага речей не повинна перевищувати 50 кг на одну людину. На одязі дітей мають бути нашивки з позначенням прізвищ, імен, по батькові дитини та її батьків, року народження, адреси постійного місця проживання, номерів телефону батьків.
    У ході евакуації необхідно:
— виконувати усі розпорядження посадових осіб евакуаційних органів;
— дотримуватись дисципліни та порядку на маршруті руху, на транспорті і в районі розселення за новим місцем розташування;
— після прибуття до кінцевого пункту евакуації пройти реєстрацію;
— сприяти органам охорони громадського порядку і медичним працівникам;
— у разі необхідності надавати допомогу літнім та хворим людям.

 Пам’ятка
 
Порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайної ситуації
 

    Головний засіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення по мережі провідного мовлення, а також через мережі радіомовних станцій і телебачення, автомобілі, оснащені гучномовцями.
    Для того, щоб привернути увагу населення в екстремальних випадках, включаються сирени та інші сигнальні засоби.
    Запам’ятайте! Сирена та уривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту – «Увага всім!»
    Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію. Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і уважно прослухайте повідомлення центральних та місцевих органів влади з питань цивільного захисту. Прослухавши інформацію, кожен громадянин повинен діяти без паніки і метушні згідно з отриманими інструкціями.
    Повідомлення включає інформацію:
-про надзвичайну ситуацію, місце і час її виникнення;
     - території (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), які потрапляють в зону ураження;
-порядок дій населення, яке знаходиться на цій території;
      - іншу важливу інформацію.
    Кожний громадянин, який перебуває на робочому місці, повинен виконувати всі розпорядження керівника суб’єкта господарської діяльності, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань цивільного захисту.
        Якщо громадянин знаходиться вдома, під час виникнення надзвичайних ситуацій він повинен:
— тримати вдома постійно включеними радіоприймач та телевізор, щоб мати можливість своєчасно почути розпорядження центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань цивільного захисту;
— повідомити про отриману інформацію сусідів;
— постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;
— провести у квартирі або будинку протипожежні профілактичні заходи (перекрити газ, водопостачання, електропостачання), підвищити захисні властивості приміщень: зачинити вікна, ущільнити їх;
— мати інформацію про місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінг тощо).
       Якщо сигнал застав вас у транспорті (магазині, театрі, на ринку тощо), уважно прослухайте повідомлення і дійте відповідно до отриманих інструкцій.
 


ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НАСЕЛЕННЯ ПРИ ПОЖЕЖАХ

    Якщо пожежа застала вас у приміщенні:
-  ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму - не сідайте у ліжку, а скотіться з нього та повзіть під хмарою диму до дверей, але не відчиняйте їх одразу;
-  обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо гарячі - ні в якому разі не відчиняйте їх;
-  присядьте, глибоко вдихніть, розчиніть вікно, висуньтеся та кричіть: «Допоможіть, пожежа!», а якщо ви не в силі відчинити вікно - розбийте скло твердим предметом та приверніть до себе увагу людей, які можуть викликати пожежно-рятувальну службу;
-  якщо ви вибрались через двері - зачиніть їх і повзком пересувайтесь до виходу з приміщення;
- якщо ви знаходитесь у висотному будинку - не біжіть донизу крізь полум’я, а скористайтеся можливістю вибратися на дах будівлі.
    У всіх випадках намагайтеся викликати пожежно-рятувальну службу за телефоном 101.
    При рятуванні потерпілих з палаючих будинків необхідно:
-  перед входом в палаюче приміщення накритися з головою мокрим покривалом, ковдрою, плащем, пальто;
-  двері в приміщення відчиняти обережно, щоб запобігати спалаху вогню від швидкого притоку повітря;
- в сильно загазованому приміщенні пересуватися повзком або пригинаючись (небезпечно входити в зону задимлення, якщо видимість менше 10 метрів);
-  для захисту від чадного газу дихати через вологу тканину (або спеціальні засоби захисту органів дихання від чадного газу);
- у першу чергу рятувати дітей, інвалідів та літніх людей;
- пам’ятайте, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу або забиваються в куток;
- якщо загорівся ваш одяг, не можна бігти, потрібно лягти на землю і перекочуватись, збиваючи полум’я;
- побачивши людину, на якій горить одяг, звалити її на землю та швидко накинути на неї пальто, плащ чи покривало (бажано зволожене) і щільно притиснути до тіла;
якщо горить електричне обладнання або проводка, вимкнути рубильник, вимикач або запобіжники, тільки після цього починати гасити вогонь.


 
   
     НЕ ЖАРТУЙТЕ З ГАЗОМ!  

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

    ·Допускати до користування газовими приладами і газобалонними установками дітей дошкільного віку, а також осіб, які не пройшли інструктаж і не знають правил користування газовими приладами.
·  Самовільно переставляти газові прилади, а також здійснювати реконструкцію приміщень, де встановлені газові прилади.
·  Вносити зміни в конструкцію газових приладів.
·  Відключати автоматику безпеки та регулювання. Користуватися газом при несправності газових приладів, автоматики, арматури і газових балонів.
·  Користуватися газом при порушенні щільності кладки, штукатурки газифікованих печей та димоходів.
·  Залишати працюючі прилади без нагляду.
·  Прив’язувати до газопроводів мотузки та навантажувати газопроводи.
·   Використовувати газ та газові прилади не за призначенням. Користуватися газовими плитами для обігріву приміщень.
·  Використовувати для сну і відпочинку приміщення, де встановлені газові прилади.
Витікання газу може бути на з’єднаннях і кранах газопроводу, а також на кранах газових приладів. Забороняється застосовувати вогонь для виявлення витікання газу.
    Не зачиняйте вентиляційних отворів .
  Перед запалюванням газових приладів з відводом продуктів спалювання в димохід(опалювальна піч, кухонне вогнище, газова колонка) переконайтесь у наявності тяги в димоході.
- Для перевірки наявності тяги в газовій колонці або котлах центрального опалення необхідно піднести полум’я сірника під ковпак тягопереривача. Якщо полум’я сірника відхиляється всередину тягопереривача - тяга є.
- Щоб перевірити наявність тяги в печі або в кухонному вогнищі, необхідно піднести листок легкого паперу в топку. Якщо папір відхиляється у бік топки – тяга є.
· Не користуйтесь газовими приладами при несправних димоходах та вентиляційних каналах. Вимагайте від житлово-експлуатаційних дільниць систематичної перевірки та очищення димоходів.
· Приміщення, де встановлені газові прилади, повинні постійно провітрюватися. Категорично забороняється зачиняти решітки вентиляційних каналів.
· При користуванні газовими приладами кватирки або фрамуги вікон повинні постійно бути відчинені.
ДІЇ  В ПРИМІЩЕННІ, ДЕ ВІДЧУВАЄТЬСЯ  ЗАПАХ  ГАЗУ :
·         закрити головний кран на газопроводі та приладах;
·         провітрити приміщення;
·         не вмикати та не вимикати електроприладів;
·         не запалювати відкритого вогню;
·         викликати аварійну службу за телефоном 104

  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


Згурівський район

Прапор Згурівського району
Основні дані
Країна: Україна
Область/АРК: Київська область
Код КОАТУУ: 3221900000
Утворений: 25 вересня 1986 року
Населення: 19 311 (на 01.01.2011)
Площа: 763,08 км.кв
Густота: 30 осіб/км.кв
Тел. код: +380-4570
Поштові індекси: 07600—07653
Населені пункти та ради

Районний центр: Згурівка
Селищні ради: 1
Сільські ради: 20
Смт: 1
Села: 40

Районна влада

Адреса: 07600, Київська область, Згурівський р-н, смт. Згурівка, вул. Українська, 19, (04570) 5-11-14Мапа району
Районне друковане видання
Панорама
Згурівський форум
За здорове життя!

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Яндекс.Метрика
Урядова телефонна «гаряча лінія»Верховна Рада УкраїниМісцеві державні адміністраціїУкрінформМапа сайту